به راحتی شیر بنوشید!

اگر با خوردن شیر دچار مشکلات گوارشی می‌شوید می‌توانید با حل یک قرص در شیر، مشکلتان را حل کنید.

به راحتی شیر بنوشید!دکتر آگاه متخصص گوارش و کبد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مشکلات گوارشی که کمبود آنزیم هضم لاکتوز در بدن به وجود می‌آورد، گفت: برخی افراد با مصرف مواد غذایی همچون شیر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند که به علت عدم هضم قند شیر (لاکتوز) به وجود می‌آید و این عدم هضم لاکتوز شیر به دلیل کمبود آنزیم هضم لاکتوز در بدن است. 

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل 3 راه وجود دارد که استفاده از لبنیات کم لاکتوز یکی از این راه‌ها است که لاکتوز این لبنیات‌ را در محل تولید و تهیه جدا نموده و میزان لاکتوز آنها در حد کمی است. 

این متخصص گوارش در ادامه افزود: جایگزینی لبنیات مانند: دوغ و پنیر و ... به جای شیر نیز یکی دیگر از این راه‌هاست و البته راه سوم استفاده از قرص‌های هضم لاکتوز است که می‌توان هم شیر مصرف نمود و از فواید آن بهره‌مند بود و هم از مشکلات گوارشی آن در امان بود. 

دکتر آگاه در پایان خاطر نشان کرد: افراد می‌توانند به هنگام مصرف شیر یک قرص هضم لاکتوز را در یک لیوان شیر، حل نموده و سپس شیر را میل نمایند و به طور معمول هر فرد می‌تواند روزی یک قرص به همراه یک لیوان شیر را استفاده نماید. 

منبع :