برای داشتن پوستی زیبا آجیل بخورید

استفاده از آجیل در سبد غذایی می‌تواند مشکلات پوست و بدن موثر باشد.

برای داشتن پوستی زیبا آجیل بخوریدمرتضی صفوی متخصص تغذیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه هر صد گرم آجیل حدود 600 کالری انرژی دارد؛ گفت: افراد سعی کنند حتما بصورت میان وعده از آجیل استفاده کنند‌. 

وی گفت: آجیل به دلیل داشتن ترکیبی از انواع مختلف املاح و بخصوص داشتن ویتامین A و همچنین وجود آهن در رفع کم خونی و داشتن پوستی زیبا و با نشاط موثر باشد ،‌وجود تنوع در آجیل بسیار حائز اهمیت است یعنی افراد سعی کنند مجموعه کامل از انواع مغزها (گردو، فندوق ، پسته ، بادام و. . .) را در سبد غذایی‌شان قرار دهند. 

صفوی ادامه داد: آجیل یک کالری نسبتا فشرده است که در دوران رشد می‌تواند نقش بسیار پر رنگی ایفا کند، پروتئین موجود آجیل در رشد قدی نوجوانان تاثیر بسزایی دارد بنابراین والدین سعی کنند بصورت میان وعده آن را در کوله پشتی مدرسه بچه هایشان قرار دهند. 

وی بیان کرد: آجیل منبع غنی ویتامین D است که می‌تواند به زیبایی پوست افراد کمک کند افراد سعی کنند از گردوی موجود در آجیل در وعده صبحانه به همراه پنیر استفاده کنند چرا که گردو چربی‌های پنیر را خنثی می کند در واقع کلسترول خوب را بالا برده و کلسترول بد را پایین می آورد،‌ اگر افراد استفاده از آجیل را جدی بگیرند می توانند از سلامت پوست و شادابی و نشاط برخوردار شوند. همچنین مصرف آن به افراد دارای وزن کم توصیه می‌شود.

منبع :