تحلیل آزمون 25 دی رشته هنر

همان‌گونه که می‌دانید آزمون امروز یک آزمون ویژه بود، ویژه به دلیل خاصیت جمع بندی آن با توجه به امتحانات مدرسه. به عبارتی در آزمون امروز شما با توجه به برنامه‌ی راهبردی هنر مباحثی

تحلیل آزمون 25 دی رشته هنر

تحلیل آزمون 25 دی ماه گروه هنر

سلام و وقت بخیر به دوستان و همراهان آزمون‌های هنر

همان‌گونه که می دانید آزمون امروز یک آزمون ویژه بود، ویژه به دلیل خاصیت جمع بندی آن با توجه به امتحانات مدرسه. به عبارتی در آزمون امروز شما با توجه به برنامه‌ی راهبردی هنر مباحثی را که به عنوان درس های پیش دانشگاهی معرفی شده بود به صورت کلی و یک‌جا آزمون داده‌اید. یک کنکور کوچک. دانش آموزانی که در مقطع سال چهارم هنر هستند به دلیل قرار گرفتن در فصل امتحانات با تمرکز بیشتری مباحث نیم سال اول پیش‌دانشگاهی را به سرانجام رسانده‌اند و با توجه به آزمون امروز می‌توانند پیشرفت خود را بسنجند. دوستان فارغ‌التحصیل نیز با توجه به تقسیم بندی مطالعاتی در نیم سال اول در آزمون امروز یک جمع بندی کلی داشته‌اند.

آزمون 9 بهمن هم یک آزمون جمع بندی برای درس‌هایی است که در نیم سال اول به عنوان درس‌های پایه معرفی شده‌اند. در این آزمون دانش آموز باشید یا فارغ‌التحصیل تفاوتی ندارد زیرا درس‌ها و مباحث سال‌های گذشته مورد آزمون قرار می گیرد.

نتیجه آزمون 25 دی در آزمون هنر کانون

با یک نگاه به جدول زیر می توانید در هر درس تعداد سوال‌های دام‌دار، تعداد نفراتی که توانسته اند بیشترین درصد را داشته باشند، تراز آن‌ها و درصد آن‌ها در این درس‌ها را مشاهده نمایید.

تحلیل آزمون 25 دی رشته هنر

با توجه به جدول بالا در ستون "میانگین درصد داوطلبان" می توان دریافت که دانش آموزان گروه هنر درس‌های اختصاصی را در بعضی از درس‌ها بیشتر و در بعضی درس ها بسیار کمتر تمرکز می‌کنند و در جلسه‌ی آزمون درسی مثل خلاقیت موسیقی و خواص مواد را توجهی ندارند.

دوست عزیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر درسی را نخوانده‌اید سعی کنید در جلسه‌ی آزمون نگاهی به سوال‌های آن درس داشته باشید. این‌کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید نکات و مطالبی را در همان درس یاد بگیرید. در این آزمون کافی بود فقط نگاهی به آزمون‌هایی که از ابتدا در کانون شرکت کرده‌ بودید، می‌انداختید و یا فقط پاسخنامه‌ی آزمون ها را بررسی می‌کردید حداقل به 10 سوال از سوال‌ها می‌توانستید در هر درس پاسخ دهید.

درست است که در کنکور هنر زیر گروه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند ولی برای آن‌که بتوانید بیشتر موفق شوید، از درس‌ها غافل نباشید. در این درس‌ها در این موقیعیت زمانی بهتر است با مباحث آسان (از نظر شما کدام مباحث ساده‌تر هستند و یادگیری آن برایتان راحت) شروع کنید یا در آزمون‌های جمع بندی مثل آزمون امروز و آزمون 9 بهمن بر اساس بودجه‌بندی مطالب در این درس‌ها جلو بروید.

باز هم توصیه می‌کنم درسی را به طور کامل کنار نگذارید. هنوز وقت دارید و از همین امروز برنامه ریزی کنید. یادتان باشد نیم سال دوم آغازی مهمتر است، پس پر قدرت و با اعتماد کامل نیم سال دوم را شروع کنید. مشابه آزمون 25 دی و 9 بهمن را در 7 فروردین و 20 فروردین خواهیم داشت.

حال نگاهی به دروس عمومی بیندازیم:

تحلیل آزمون 25 دی رشته هنر

با توجه به ستون "میانگین درصد" می توان این‌گونه برداشت کرد که شاید تعداد زیادی از داوطلبان عزیز در گروه هنر به درس‌های عمومی خود کم توجهی دارند. یادتان نرود درس‌های عمومی برای شما پلی است برای پرتاب. پس تعادلی در بین دروس اختصاصی و عمومی خود با توجه به جمع‌بندی ساعات مطالعه‌ی هفتگی خود در صفحه 182 دفتر برنامه‌ریزی به‌وجود آورید.

دوست خوبم هنوز وقت باقی است. با یک برنامه‌ریزی درست و با توجه به کارنامه‌ی مبحثی و کارنامه‌ی مدرسه برای آزمون‌های باقیمانده خود را آماده کنید.

هرگونه سوال یا پیشنهادی دارید می‌توانید به صفحه‌ی مقطع هنر به مطلب " داوطلبان کنکور هنر!سوال‌های مشاوره‌ای خود را از ما بپرسید مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 021-6463 داخلی 191 گروه تولید آزمون‌های هنر تماس داشته باشید.

از همراهی شما دوستان هنرمندم بسیار سپاسگزارم.

پیروز و موفق باشید.

شهره جعفری - مدیر تولید آزمون‌های هنر