ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی 94 سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

دوست خوب کانوني؛ سلام!

با پايان يافتن امتحانات نيم‌سال اول مدارس، امروز شما در اولين آزمون جمع‌بندي شركت نموديد. در واقع، آزمون امروز (25 دي) اولين آزموني بود كه شما را وادار نمود تا در جلسه‌‌ي آزمون، حجم نسبتاً زيادي از مباحث را در ذهن خود جمع‌بندی و مرور كرده و با تجربه‌ي يك آزمون نسبتاً جامع، خود را هرچه بيش‌تر براي شركت در كنكور سراسري آماده نماييد. در برنامه‌ي آزمون‌هاي كانون، چهار آزمون جمع‌بندي ديگر (غير از سه آزمون جامع پاياني و مشابه با کنکور) نيز تعبيه شده (9 بهمن، 7 فروردين، 20 فروردين و 31 ارديبهشت) تا با تجربه‌ي چندين آزمون جمع‌بندي و اصطلاحاً آزمون‌های نيمه‌جامع، براي سه آزمون جامع پايان سال تحصيلي و در نهايت شركت در كنكور سراسري آماده شويد.

البته يادآور مي‌شويم كه آزمون جمع‌بندي بعدي با موضوع «جمع‌بندي مباحث پايه نیم‌سال اول» در تاريخ 9 بهمن برگزار خواهد شد. پس از همين امروز، آستين‌هاي همت خودتان را براي موفقيت هرچه بيش‌تر در آزمون بعدي، بالا بزنيد!!

یک توصیه مهم: با توجه به اینکه آزمون 9 بهمن، دوره مباحث پایه در آزمون‌های گذشته است، لذا از مرور اشتباهات خود در آزمون‌های برگزار شده قبلی و نیز یادگیری از سوال‌های نشان‌دار خود در آزمون‌ها و کتاب آبی غافل نشوید. به خود قول دهید تا در آزمون آینده اشتباهات قبلی خود را در موارد مشابه تکرار نکنید!

در آزمون 25 دي چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده) درس‌هاي اختصاصي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون امروز، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده (9 بهمن) بهره ببريد. (يک بار امتحان کنيد! يقين داريم مشتري خواهيد شد!!!)

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

 از مجموع 40 خانه مربوط به سیستم دهدهی آزمون 25 دي:

12 خانه سفید است؛ یعنی دقیقاً منطبق بر معیار کنکور سراسری

14 خانه سبز است؛ یعنی يك واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

6 خانه زرد است؛ یعنی يك واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

7 خانه آبی است؛ یعنی دو واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

1 خانه قرمز است؛ یعنی دو واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

ج) آسان‌ترين و دشوارترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 25 دي کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال‌ها دشوار بوده‌اند؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال‌ها، آسان بوده‌اند و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند. (مستحضر که هستيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتيه که داشتن اون در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي کمکتون مي‌کنه تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت رو به حداقل برسونيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌هاي دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 25 دی سال چهارم انسانی

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 25 دي را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)

همایش جمع بندی زیست شناسی بخش دوم زیست گیاهی سوم
چهارم تجربی     دبیر : سجاد عبیری