دومین پایگاه سلامت دهان و دندان افتتاح شد

دومین پایگاه سلامت دهان و دندان‌، امروز با حضور رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در کرمان افتتاح شد.

دومین پایگاه سلامت دهان و دندان افتتاح شدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبدا؛ رییس اداره سلامت دهان  و دندان وزارت بهداشت در این مراسم گفت: یکی از برنامه های این اداره راه اندازی پایگاه های سطح دو خدمات بهداشت دهان و دندان است.

دکتر حمید صمدزاده افزود: یک سری از خدمات دندان پزشکی در قالب تفاهم نامه  با بیمه سلامت قرار است تحت پوشش قرار بگیرند، بر اساس این تفاهم نامه نزدیک به 20 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش خدمات سطح یک و دو دهان و دندان قرار می گیرند.

به گفته وی در این تفاهم نامه  زنان باردار، مادران شیرده و جمعیت زیر 15 سال خدماتی چون فیشور سیلانت، وارنیش فلوراید و سایر خدمات را دریافت می کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان کرمان نیز با بیان اینکه در راستای اجرای اهداف بهداشت و ارتقای سلامت جامعه این مرکز راه اندازی شد، افزود:  در این مرکز خدمات سلامت، پیشگیری ،معاینه و آموزش به مراجعه کنندگان صورت می گیرد.

دکتر سید جعفر ترابی در ادامه گفت: این مرکز دارای شش یونیت دندان پزشکی است که حدود 170 میلیون تومان اعتبار برای خرید تجهزات این مرکز هزینه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز راه اندازی پایگاه های سلامت دهان و دندان را انقلابی در حوزه بهداشت دهان و دندان عنوان کرد.

براساس این گزارش این مرکز در کوچه شماره 28، خیابان 17 شهریور شهر کرمان واقع شده است. و در این مراسم از خیر حسین خواجه حسینی که ساخت ساختمان پایگاه بهداشتی درمانی فاطمه الزهرا را برعهده داشت با اهدای لوح از سوی معاون بهداشتی دانشگاه قدردانی شد.

منبع :