70 اختراع فناوری آماده معرفی به سرمایه گذاران

رئیس پارک فناوری پردیس از آمادگی این پارک جهت معرفی 70 اختراع فناوری به سرمایه گذاران از طریق بازار دارایی فکری خبر داد.

70 اختراع فناوری آماده معرفی به سرمایه گذارانمهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در این پارک 4 بخش عملیاتی خاص برای ایده‌ها یا استارتاپ‌ها در نظر گرفته شده است که شامل مراکز رشد، بازار دارایی فکری، مرکز توسعه کسب و کار،‌ مرکز شتاب‌دهی نوآوری در راستای اجرایی کردن ایده‌ها است. 

وی بیان کرد: بازار دارایی فکری از خرداد ماه سال 93 راه‌اندازی شده و نوآوری ها، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری در این بازار خرید و فروش می‌شود در این بازار اختراعات از طریق بازار سرمایه گذاری می‌شوند و با بالاترین قیمت فروخته یا واگذار می‌شود. 

صفاری نیا تصریح کرد: تا کنون بیش از 160 اختراع به این بازار فرستاده شده که از این تعداد 70 اختراع تائیدیه لازم را دریافت کرده‌اند. 

رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به 70 اختراعی که تائیدیه لازم را اخذ کرده‌اند، خاطر نشان کرد: اکنون این 70 اختراع آماده معرفی به سرمایه گذار هستند و در راستای جذب سرمایه گذار برای این اختراعات فستیوال بازار دارایی فکری با هدف نمایش عمومی نوآوری‌ها در یک حوزه تخصصی برگزار می شود تا سرمایه گذاران برای به نتیجه رسیدن یک اختراع تصمیم بگیرند. 

وی عنوان کرد: اولین فستیوال بازار دارایی فکری و عرضه اختراعات سال گذشته برگزار شد، دومین فستیوال بازار دارایی فکری در بخش تخصصی و نوآوری صنعت لوازم خانگی در 21 دی ماه برگزار شده است.

منبع :