موفقیت باور نکردنی Space x برای سفر به سیاره سرخ

شرکت Space x پس از شکست‌های متمادی موفق شد یک آزمایش موشکی بدون نقص را پشت سر بگذارد.به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایلان ماسک، مدیر شرکت فضایی Spacex اعلام کرده است که در نظر دارد پس از فرود آوردن سفینه فضایی خود در سیاره مریخ در گام‌ بعدی به احداث شهرک‌هایی بر سطح این سیاره اقدام کند. 

گفتنی است،‌ ایلان ماسک در عین حال پیشنهاد کرده است که برای صرفه جویی در هزینه‌‌های راه اندازی و ساخت موشک، راکت‌های ارسالی به سیاره مریخ توانایی بازگشت به زمین و پرتاب مجدد را داشته باشند. 

ماسک عنوان کرده است که سفینه فضایی او مشهور به dragon سوار بر موشک فضایی فالکون 9 می‌تواند به سیاره مریخ رهسپار شود و حتی در آینده در آنجا شهرک‌هایی برای اقامت فضانوردان ساخته و به بهره برداری برسد.  

به تازگی موشک فالکون 9 شرکت Spacex یک تست آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. 

این اولین ماموریت موفقیت آمیز فالکون 9 پس از چندین بار شکست پروازی بوده است. 

ایلان ماسک تا به حال نظریه‌های مختلفی برای مسکونی سازی سیاره مریخ ارائه داده است که یکی از آنها انفجار بمب‌های اتمی برای گرم کردن هوای سیاره است که با مخالفت شدید کارشناسان علوم فضایی از سراسر جهان مواجه شده است. 

شرکت  Spacex به تازگی وارد یک رقابت جدی با شرکت آمازون به رهبری جف بزوس شده است که به تازگی یک پرواز موفقیت آمیز عمودی زیر مدادی توسط کپسول فضایی خود را به اتمام رسانده‌اند.

شرکت Spacex اعلام کرده است نواقص سفینه‌های قبلی خود را بر طرف نمود و برای یک ارسال موفق به سیاره مریخ آماده است. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب