افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی

دبیر ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی از افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلول‌های بنیادی تا مرز 50 شرکت خبر داد.

افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادیامیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طی هفت ماه گذشته و با تغییراتی که در ساختار این ستاد ایجاد شده تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان که ثبت شده‌اند چند ده برابر شده و اکنون از مرز 50 شرکت گذشته است.

وی در ادامه افزود: این شرکت‌ها پس از ثبت خود سعی بر فعال‌سازی قیمت‌های تجاری خود داشته و با تجاری کردن محصولات دانش‌بنیان خود در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در این عرصه فعالیت می‌کنند.

حمیدیه با بیان اینکه نخستین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی که با همکاری ستاد توسعه علوم و فن‌آوری سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود،تصریح کرد: یک بخش از برگزاری این جشنواره به بخش نمایشگاهی اختصاص یافته است.

وی تأکید کرد: در بخش نمایشگاه اختصاصی، شرکت‌های دانش‌بنیان به ارائه و معرفی دستاوردهای خود در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی می‌پردازند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فن‌آوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری تصریح کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی یکی از 14 ستاد معاونت‌ علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری است که تاکنون بیش از 20 کار‌گروه تشکیل شده و شعبه‌های این ستاد در بیشتر استان‌های کشور راه‌اندازی شده است.

حمیدیه خاطرنشان کرد: هدف اصلی ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ترویج این علم و ترویج آن در جامعه است.

منبع :