برگزاری سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر در دانشگاه تهران

سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر روز 15 بهمن در پردیس فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

برگزاری سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر در دانشگاه تهران

سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر روز 15 بهمن در پردیس فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش حمیدرضا رضایی دبیر سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر روز 15 بهمن در پردیس فنی دانشگاه تهران با حضور مدیران آموزش و پرورش مناطق شهر تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جنس این همایش، فرایندی بوده و به شکل یک روزه نیست، افزود: این همایش حدود 6 ماه را در بر می‌گیرد و در 3 فاز برگزار می‌شود.

رضایی یاد آورشد: فاز اول این همایش در 15 بهمن برگزار می‌شود و همایش یک روزه‌ای برگزار خواهد شد؛ دانش‌آموزان پژوهشگر جمع می‌شوند و با الفبای پژوهش و نمونه‌ پژوهش‌های موفق آشنا خواهند شد.

دبیر سومین همایش ملی دانش‌آموزان پژوهشگر تصریح کرد: فاز دوم همایش در نیمه اول اردیبهشت 95 برگزار می‌شود که شامل چکیده‌های مبسوط دانش‌آموزان پژوهشگر است که در اینجا داوری اولیه شده و برگزیدگان معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در تیرماه نیز دانش‌آموزان محصولات خود را ارائه می‌دهند و به سمت اجرایی کردن آن می‌روند، گفت: تفاوت ما با فعالیت‌های دیگری که در این حوزه انجام می‌شود، ارتباط سیستماتیک دانشگاه با آموزش و پرورش است؛ چرا که داوران ما اساتید و اعضای انجمن‌های علمی دانشگاه هستند.

رضایی خاطرنشان کرد: دومین تفاوت نیز این است که ما نگاه مقطعی به این موضوع نداریم که فقط یک روز جشنواره‌ای برگزار شود بلکه نگاه ما تربیتی است.

منبع :

مهلا کاشانی