تعبیه اسکنری بر روی موبایل و جلوگیری از چاقی

کشورهای مختلف در تلاش هستند تا با قرار دادن اسکنر مولکولی مواد غذایی روی تلفن‌های همراه از چاقی بیشتر جمعیت جهان جلوگیری کنند.

تعبیه اسکنری بر روی موبایل و جلوگیری از چاقی

 کشورهای مختلف در تلاش هستند تا با قرار دادن اسکنر مولکولی مواد غذایی روی تلفن‌های همراه از چاقی بیشتر جمعیت جهان جلوگیری کنند. این اسکنرها می‌توانند میزان کالری و قند هر ماده غذایی را به کاربر نشان دهند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش با استفاده از این اسکنر تلفن‌‌های همراه قادر خواهند بود تا میزان قند موجود مثلا در یک تکه میوه یا مقدار چربی در یک تکه پنیر را تشخیص دهند. 

تعبیه اسکنری بر روی موبایل و جلوگیری از چاقی


بر اساس گزارش اسکای نیوز، اسکنرهای مولکولی طراحی شده کنونی به شکلی هستند که کاملا می‌توانند در داخل یک تلفن همراه قرار بگیرند. به همین خاطر افراد برای تشخیص میزان قند،کالری و چربی مواد غذایی کافی است موبایل خود را روی مواد بگیرند. اسکنرهای مولکولی پیش از این سایز بزرگی داشتند اما هر روز اندازه آنها کوچکتر می‌شود. محققان امیدوار هستند که طی ۵ سال آینده شرکت‌های سازنده تلفن‌های همراه با قانع کنند تا از این فناوری روی گوشی‌های خود استفاده کنند. 

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب