حلزونی که روی سطح پلوتو راه می‌رود

انتشار تصویری با کیفیت بالا از سطح سیاره کوتوله پلوتو باعث شده تا بار دیگر بازار شایعات داغ شود. بعضی‌ها با دیدن یک شیء عجیب می‌گویند یک حلزون در حال راه رفتن در سطح پلوتو است.

حلزونی که روی سطح پلوتو راه می‌رود

انتشار تصویری با کیفیت بالا از سطح سیاره کوتوله پلوتو باعث شده تا بار دیگر بازار شایعات داغ شود. بعضی‌ها با دیدن یک شیء عجیب می‌گویند یک حلزون در حال راه رفتن در سطح پلوتو است. اما این مسئله واقعیت دارد؟

نیوهورایزنز به تازگی عکس جدید و با کیفیت بسیار بالا از سطح پلوتو ارسال کرده است. در این تصویر که از نمای نزدیک گرفته شده اما یک شیء عجیب جنجالی شده است. بعضی‌ها این شی را یک حلزون دانسته‌اند اما دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند که این شی احتمالا تنها یک قطعه یخ کثیف است.

کارشناسان ناسا می‌گویند که این شیء یک تکه نیتروژن جامد پرتراکم شناور است که به لبه یک «سلول همرفتی» کشیده شده است. همچنین می‌توان هزاران چاله سطحی را در این تصویر دید که به باور دانشمندان، در اثر تصعید یخ پدید آمده‌اند.

حلزونی که روی سطح پلوتو راه می‌رود


این عکس که روز ۲۴ دسامبر به زمین ارسال شده، توسط دوربین شناسایی برد بلند فضاپیما (لوری، LORRI) گرفته شده و گستره پروضوح‌ترین نماهای پلوتو را تا مرکز فلاته ی اسپوتنیک افزایش می دهد. فلاته اسپوتنیک نام غیررسمی دشت یخ زده ایست که بخش سمت چپ "قلب" پلوتو را تشکیل می دهد.

منبع :

مهلا کاشانی