خوابگاه‌های دانشگاه یزد ، برترین خوابگاه کشور

معاون دانشجویی دانشگاه یزد از کسب عنوان بهترین خوابگاه‌های کشور توسط سه خوابگاه این دانشگاه خبر داد.

خوابگاه‌های دانشگاه یزد ، برترین خوابگاه کشور

معاون دانشجویی دانشگاه یزد از کسب عنوان بهترین خوابگاه‌های کشور توسط سه خوابگاه این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایسنا – منطقه یزد، دکتر "علی مروتی" در این باره تصریح کرد: در رتبه‌بندی اخیر خوابگاه‌های دانشجویی کشور از سوی صندوق رفاه دانشجویان، دو خوابگاه مریم و شقایق دانشگاه یزد، رتبه‌های اول و دوم کل کشور را کسب کردند و خوابگاه گل‌محمدی نیز به عنوان خوابگاهی با شرایط مطلوب معرفی شد.

وی گفت: این رتبه‌بندی بر اساس مجموعه گسترده‌ای از شاخص‌های خوابگاهی انجام گرفت.

مروتی افزود: سوئیتی‌بودن دو خوابگاه مریم و شقایق، نوسازی و بهسازی این دو خوابگاه در تابستان ۹۴ و همچنین ظرفیت مناسب اتاق‌ها، دسترسی به اینترنت و نزدیکی به امکانات مورد نیاز دانشجویان از جمله دلایل احراز رتبه برتر برای این خوابگاه‌هاست.

وی یادآور شد: همچنین خوابگاه گل محمدی دانشگاه یزد نیز به عنوان خوابگاهی با شرایط مطلوب معرفی شد که نوساز بودن آن و تجهیزات مناسب و طراحی مناسب اتاق‌ها و ظرفیت متعادل هر اتاق و همچنین سوئیتی‌ بودن آن دلیل این انتخاب است.

به گفته وی، مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه یزد در قالب دو پردیس یک و دو خواهران و برادران از جمله بزرگترین خوابگاه‌های کشور است که باتوجه به اقدامات صورت گرفته در چند سال اخیر از نظر کیفی نیز بهبود قابل توجهی داشته است.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد تصریح کرد: وجود امکانات و سالن‌های ورزشی، غذاخوری، فضای سبز، ظرفیت مناسب اتاق‌ها و در نتیجه عدم تراکم در اتاق‌ها، دسترسی به اینترنت در تمام نقاط خوابگاه، وجود فروشگاه، تایپ و تکثیر، بوفه و غیره از جمله مزایای این خوابگاه‌هاست.

وی با بیان این که در مجموع خوابگاه‌های دانشگاه یزد قریب به 1500 اتاق وجود دارد، افزود: در مجموعه خوابگاه خواهران بیش از 3000 دانشجو و در مجموعه خوابگاه برادران نزدیک به 3000 دانشجو ساکن هستند.

معاون دانشگاه یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: این دانشگاه با بهسازی و تجهیز سایر خوابگاه‌های دانشگاه به رتبه‌بندی مناسب‌تر در مورد سایر خوابگاه‌ها نیز دست پیدا کند.

منبع :

مهلا کاشانی