برگزاری مشاعره دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دومین دوره از رقابت‌های مشاعره دانشجویی، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهمن امسال برگزار می‌شود.

برگزاری مشاعره دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دومین دوره از رقابت‌های مشاعره دانشجویی، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهمن امسال برگزار می‌شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر کوروش عزیزی - معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر افزود: دبیرخانه دائمی مشاعره دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شیراز مستقر شد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برنامه‌های آماده‌سازی و میزبانی رقابت‌های مشاعره دانشجویی کشور را بر اساس زمان‌بندی انجام داده و مهیای انجام آخرین مراحل این میزبانی است.

عزیزی ادامه داد: امسال با هدف برگزاری هر چه بهتر این مسابقه ها، با توجه به هماهنگی با معاونت امور دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تمام شرکت کننده ها، ابتدا در مسابقه داخلی دانشگاه های مبدا شرکت می کنند و پس از به دست آوردن امتیاز لازم، مجوز حضور در مرحله نهایی در شهر شیراز را به دست می آورند.

وی با اشاره به برگزاری دومین دوره از این مسابقه ها، افزود: در این رقابت ها سعی می شود، با استفاده از ظرفیت ها استان فارس از نظر فرهنگ، لهجه و لباس، با هدف ایجاد وحدت رویه، اتحاد و انسجام ملی، این زیبایی ها را در روزهای برگزاری مسابقه مشاعره و اجرای بخش نهایی هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی کشور، به نمایش بگذاریم.

دبیر اجرایی هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، استفاده از نیروهای دانشجویی و به کارگیری انرژی جوان را از نکته های برجسته این دور از رقابت ها دانست و اضافه کرد: به کمک این برنامه ها، علاوه بر استفاده از خلاقیت جوانان، مقدمات ورود آن ها به عرصه اجرایی و اجتماعی فراهم می شود.

عزیزی، استفاده از ظرفیت های استانی را از دیگر موارد متمایز این دوره از جشنواره اعلام کرد و گفت: در این دوره از رقابت های فرهنگی و هنری، می کوشیم در حد امکان از نیروهای محلی و موجود در استان فارس استفاده کنیم و به کمک رسانه، پوشش خبری مناسبی از روزهای برگزاری داشته باشیم.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور، با هدف حضور در این دوره از مسابقه ها، نام دانشجویان داوطلب خود را به دبیرخانه این رقابت ها ارسال کرده اند.

دومین دوره از رقابت‌های مشاعره دانشجویی، در بهمن امسال و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود و طی آن راه‌یافتگان به این رقابت‌ها، از سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با یکدیگر به رقابت ادبی می‌پردازند.

منبع :

مهلا کاشانی