همایش بین‌المللی فلسفه دین معاصر در واحد علوم و تحقیقات

رئیس همایش بین المللی فلسفه دین معاصر از برگزاری این همایش در بهمن ماه در واحد علوم و تحقیقات خبر داد.

همایش بین‌المللی فلسفه دین معاصر در واحد علوم و تحقیقات

رئیس همایش بینالمللی فلسفه دین معاصر از برگزاری این همایش در بهمن ماه در واحد علوم و تحقیقات خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، محسن جوادی با اشاره به اینکه این همایش چهارمین دوره از سری همایش‌های فلسفه دین است، اظهار کرد: با توجه به فعالیتهای صورت گرفته در دوره‌های قبل و برنامه‌های در نظر گرفته شده این همایش به عنوان یک برند شناخته شده است.

وی افزود: هدف اصلی این همایش، فراهم ساختن زمینه گفت و گو و پژوهش‌های بنیادین در فلسفه دین و تقویت پژوهش‌های علمی در حوزه دین‌شناسی است.

جوادی ادامه داد: با توجه به اینکه واحد علوم و تحقیقات از جمله معدود دانشگاه‌هایی است که رشته و گرایش‌های مرتبط با فلسفه نظیر فلسفه دین و مسائل جدید کلامی، فلسفه علم و ... در آن تدریس می‌شود، طبعا می‌تواند در این همایش و برنامه هایی نظیر آن کمک شایانی در پیشرفت آنها داشته باشد.

وی افزود: 45 مقاله خارجی و حدود 400 مقاله داخلی به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که پس از بررسی و داوری آنها مقالات برگزیده در این همایش ارائه خواهند شد.

مدیر گروه فلسفه دین و کلام جدید واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: همایش های مرتبط با فلسفه دین می تواند در نزدیک شدن افکار و عقاید، تعاملات دینی و علمی، کاهش و برطرف کردن کدورت و کینه های عقیدتی که حاصل توهمات است، تأثیر به سزایی داشته باشد، همچنین با بررسی نقاط اشتراک و مبانی مشترک بین ادیان، در ارائه راهکارهایی برای مقابله با تهدید کنندگان حیات بشر و معنویت، موثر باشد.

وی ادامه داد: این همایش برای پیشبرد تفکرات فلسفی در حوزه دین و تقویت پژوهش های علمی و با حضور اندیشمندان، محققان و دانشجویان روزهای سه شنبه، 6 و 7 بهمن ماه جاری در این واحد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، محورهای همایش شامل؛ دین و معنای زندگی، مسأله فناناپذیری نفس و زندگی پس از مرگ، دین و سبک زندگی، مسأله شر، عقل و ایمان، کشف و تجربه دینی و عرفانی، زبان دین و هرمنوتیک و صلح و معنای زندگی است. 

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به سایت www.philorconf.org اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را به دست آورند. این وبسایت به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی طراحی شده است.

منبع :مهلا کاشانی