28 دی آغاز به کار اولین جشنواره یاد یار مهربان

مدیر عامل موسسه نشر شهر با اشاره به برگزاری نخستین دوره جشنواره یاد یار مهربان گفت: این جشنواره با هدف افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان پایه‌های 7 و 8 متوسطه اول از 28 دی ماه در برج میلاد آغاز می‌شود.

28 دی آغاز به کار اولین جشنواره یاد یار مهربان

مدیر عامل موسسه نشر شهر با اشاره به برگزاری نخستین دوره جشنواره یاد یار مهربان گفت: این جشنواره با هدف افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان پایه های 7 و 8 متوسطه اول از 28 دی ماه در برج میلاد آغاز می شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایسنا، مجید حسینی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه این دوره از جشنواره به مدت شش ماه میزبان 180 هزار نفر از دانش آموزان پایه های 7 و 8 متوسطه اول خواهد بود، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است تا 1500 کتاب در زمینه های مختلف به دانش آموزان معرفی شود و مخاطبان نیز با انتخاب دو کتاب به گردونه جشنواره وارد می شوند.

وی افزود: برای شرکت در جشنواره 15 آیتم از جمله خلاصه کردن کتاب، اجرای تئاتر بر اساس مفاهیم کتاب و ... تعریف شده است و در پایان نیز به 20 نفر برتر از سوی شهردار تهران جوایز ارزنده ای اهدا می شود.

مدیر عامل موسسه نشر شهر با اشاره به اهدای جوایز به 100 نفر برتر از سوی معاونین شهرداری و استفاده حداکثر 35 هزار نفر برتر از خدمات فرهنگی شهرداری تهران طی یک سال گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا در خرداد ماه سال آینده با برگزاری اردوی یاد یار مهربان در اردوگاه شهید باهنر، هزار نفر را به عنوان اعضای کلوپ کتاب مدرسه معرفی کنیم.

حسینی در ادامه با تاکید بر تفاوت های این رویداد فرهنگی نسبت به دوره های قبل نیز تصریح کرد: یاد یار مهربان 12 دوره در قالب نمایشگاه و با حضور معلمین برگزار شد. در این نمایشگاه ها سعی بر آن بود تا با توزیع کتاب در میان معلمان کتابخانه مدارس غنی شود و سرانه مطالعه دانش آموزان افزایش یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از شهر نوشت، وی تاکید کرد: بررسی های ما نشان می دهد که با برپایی نمایشگاه یاد یار مهربان سرانه تعداد کتاب در مدارس افزایش یافته است به طوری که امروز به ازای هر دانش آموز 15 کتاب در مدارس وجود دارد. اما، متاسفانه سرانه مطالعه آن گونه که باید افزایش پیدا نکرد.

مدیر عامل موسسه نشر شهر در پایان خاطرنشان کرد: به همین دلیل، شهرداری تهران به منظور افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان تهرانی برای نخستین بار جشنواره یاد یار مهربان را با تاکید بر حضور دانش آموزان برگزار می کند.

منبع :

مهلا کاشانی