بهترین روش پیشگیری از آنفلوآنزا در سبک زندگی قدیمی

استفاده از روش‌های زندگی قدیمی از جمله خورد و خوراک و حمام کردن به سبک قدیم از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از بیماری آنفولانزا محسوب می‌شود.

بهترین روش پیشگیری از آنفلوآنزا در سبک زندگی قدیمیدکتر محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افرادی که بنیه ضعیف دارند و فعالیت کمتری دارند از افراد مستعد به آنفلوآنزا هستند.

وی افزود: اگر مردم از روش‌های قدیمی برای زندگی و خورد و خوراک و حتی حمام کردن استفاده می‌کردند به آنفولانزا مبتلا نمی‌شدند چرا که تغذیه و استفاده از ترکیبات گیاهی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند نقش بسیار موثری بر پیشگیری از آنفولانزا داشته باشد.

وی اظهار داشت: مالش دادن بدن با روغن بابونه در بزرگسالان و روغن بنفشه در کودکان قبل از حمام از مهم‌ترین و موثرترین عوامل برای پیشگیری از بیماری‌‌های ویروسی در مردم امروزه می‌تواند باشد.

دکتر مینایی تصریح کرد: استفاده از غذاهای مصنوعی در تضعیف قدرت ایمنی بدن بسیار موثر است و برای افزایش قدرت ایمنی بدن باید از غذاهای طبیعی که ریشه و پایه گیاهی دارند و همچنین در خاک و سرزمین خود پرورش یافته‌اند مانند برنج‌های ایرانی که طبع گرم و مناسب با مردم ایران دارند استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که از حبوبات، گوشت‌های گوسفندی سالم، آبگوشت و ... تغذیه می‌کنند، این اطمینان وجود دارد که هرگز به آنفولانزا مبتلا نشوند.

دکتر مینایی در پایان افزود: از دیگر راه‌های پیشگیری از آنفولانزا عدم تماس نزدیک به بیمار مشکوک، جدا کردن ظروف غذایی بیمار، استفاده از ماسک‌، شستشوی دست‌‌ها قبل و بعد از غذا را نباید فراموش کرد.

منبع :