بهترین روش پیشگیری از آنفلوآنزا در سبک زندگی قدیمی

استفاده از روش‌های زندگی قدیمی از جمله خورد و خوراک و حمام کردن به سبک قدیم از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از بیماری آنفولانزا محسوب می‌شود.دکتر محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افرادی که بنیه ضعیف دارند و فعالیت کمتری دارند از افراد مستعد به آنفلوآنزا هستند.

وی افزود: اگر مردم از روش‌های قدیمی برای زندگی و خورد و خوراک و حتی حمام کردن استفاده می‌کردند به آنفولانزا مبتلا نمی‌شدند چرا که تغذیه و استفاده از ترکیبات گیاهی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند نقش بسیار موثری بر پیشگیری از آنفولانزا داشته باشد.

وی اظهار داشت: مالش دادن بدن با روغن بابونه در بزرگسالان و روغن بنفشه در کودکان قبل از حمام از مهم‌ترین و موثرترین عوامل برای پیشگیری از بیماری‌‌های ویروسی در مردم امروزه می‌تواند باشد.

دکتر مینایی تصریح کرد: استفاده از غذاهای مصنوعی در تضعیف قدرت ایمنی بدن بسیار موثر است و برای افزایش قدرت ایمنی بدن باید از غذاهای طبیعی که ریشه و پایه گیاهی دارند و همچنین در خاک و سرزمین خود پرورش یافته‌اند مانند برنج‌های ایرانی که طبع گرم و مناسب با مردم ایران دارند استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که از حبوبات، گوشت‌های گوسفندی سالم، آبگوشت و ... تغذیه می‌کنند، این اطمینان وجود دارد که هرگز به آنفولانزا مبتلا نشوند.

دکتر مینایی در پایان افزود: از دیگر راه‌های پیشگیری از آنفولانزا عدم تماس نزدیک به بیمار مشکوک، جدا کردن ظروف غذایی بیمار، استفاده از ماسک‌، شستشوی دست‌‌ها قبل و بعد از غذا را نباید فراموش کرد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب