نیاز بدن به کالری بیشتر در روزهای سرد

بدن تا چه حدی می‌توان از سرمای بیش از حد جلوگیری کند سرمایی که تن را به لرزه در می‌آورد.

نیاز بدن به کالری بیشتر در روزهای سردمحمد تقی انوشه متخصص تغذیه در گفتگو  با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ورود موج بسیار شدید هوای سرد به داخل کشور و مصرف مواد غذایی در این باره گفت: هر چقدر که سرما از بیرون شدت داشته باشد بدن به کالری زیادی احتیاج دارد و باید به اندازه کافی کالری به بدن در روز برسد و با مصرف مایعات گرم سیستم ایمنی بدن در یک شرایط متعادل قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مصرف بعضی از مواد غذایی می‌تواند بدن را در طول روز گرم نگه دارد به عنوان مثال با مصرف مواد غذایی مثل زنجبیل و فلفل دستگاه تنفسی بهبود پیدا می‌کند.

انوشه تصریح کرد: مصرف سبزیجات تازه و ویتامین C به اندازه کافی باعث می‌شود که بدن کمتر دچار سرما خوردگی شود ویتامینC بیشتر در میوه‌هایی مانند لیمو، نارنگی و پرتقال وجود دارد و مصرف این گونه میوه ها سلامتی مجاری تنفسی را تضمین می‌کند.

این متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: برای سالم نگه داشتن مجاری تنفسی مصرف مایعات و شست و شو (قرقره کردن با آب نمک ولرم) می‌تواند کمک کند تا مجاری تنفسی بهتر عمل کند و مصرف ماهی که حاوی اسیدهای چرب امگا3 است ضروری است.

منبع :