از هر 3 دیابتی یک نفر دچار مشکلات کلیوی می‌شود

عوارض کلیوی در کمین افراد دیابتی است و قطعاً از هر 3 نفر دیابتی 1 نفر مبتلا به مشکلات کلیوی می‌شود.

از هر 3 دیابتی یک نفر دچار مشکلات کلیوی می‌شودعلی نوبخت، فوق تخصص بیماری‌های کلیوی و فشارخون و رییس انجمن اهداء عضو ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برخی از عوارض که افراد دیابتی را تهدید می‌کند، گفت: خطر ابتلاء به مشکلات کلیوی همیشه در کمین افراد مبتلا به دیابت قرار دارد و معمولاً افراد دیابتی به اشکال مختلفی دچار عوارض کلیوی می‌شوند.

وی ادامه داد: به طور قطع و یقین از هر 3 نفر مبتلا به دیابت، یک نفر دچار عوارض کلیوی می‌شود و این آمار خود اهمیت این موضوع را مشخص می‌کند.

این فوق تخصص بیماری‌های کلیوی و فشار خون در تشریح علائم بروز این عوارض گفت: ورم و فشارخون و همچنین افرادی که شب هنگام در مثانه خود احساس ادرار دارند و این تا جایی ادامه دارد که فرد را از خواب بیدار می‌کند از جمله علائمی هستند که بروز مشکلات کلیوی را در فرد هشدار می‌دهند.

دکتر نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که سلامت کلیه برای بدن حیاتی است به افراد توصیه اکید می‌شود در صورت بروز علائمی که نشان‌دهنده بروز مشکلات کلیوی هستند، حتماً به پزشک متخصص مراجعه و مراقبت‌های لازم برای سلامتی کلیه‌های خود را انجام دهند.

منبع :