همکاری دانشگاه علوم تحقیقات و بیشکک قرقیزستان

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه بیشکک قرقیزستان در زمینه‌های مختلف دانشگاهی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

همکاری دانشگاه علوم تحقیقات و بیشکک قرقیزستان

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه بیشکک قرقیزستان در زمینه های مختلف دانشگاهی با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: برای رسیدن به مرزهای دانش و پیشرفت تکنولوژی نیازمند همکاری های بین المللی هستیم.

علی عباسپور در نشست مشترک رییس دانشگاه بیشکک قرقیزستان اظهار داشت: 
برای رسیدن به مرزهای دانش و پیشرفت تکنولوژی نیازمند همکاری های بین المللی هستیم. براین اساس برقراری روابط علمی با سایر دانشگاه های دنیا را در دستور کار خود قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه های منطقه نقش موثری در حل و فصل مسائل و مشکلات کشورهای همسایه ایفا کنند، افزود: برای گسترش همکاری های علمی با دانشگاه های منطقه و کشورهای همسایه اولویت خاصی قائل هستیم تا با این همکاری های چندجانبه موجبات پیشرفت بیشتر کشورهای منطقه فراهم شود و بتوانیم معضلات و مسائل این کشورها را با همکاری دانشگاه های منطقه حل و فصل کنیم.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، عباسپور در ادامه با بیان اینکه فعالیت واحد علوم و تحقیقات بر تحصیلات تکمیلی متمرکز شده است گفت: بیش از 70 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستندو مراکز آموزشی و تحقیقات موجود در این مجموعه برای آماده سازی فضایی مناسب جهت فعالیت علمی دانشجویان است.
وی به نقاط فرهنگی و تاریخی مشترک ایران و قرقیزستان اشاره کرد و ادامه داد : این نقاط مشترک بستر خوبی برای گسترش همکاری های علمی و فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.
وی تاکید کرد: این نشست زمینه ساز عقد تفاهم نامه مشترک برای ورود به سطح علمی در جهت گسترش تبادلات علمی و فرهنگی شود.
در ادامه موسایف عبدالله عنایتویچ رئیس دانشگاه علوم انسانی بیشکک قرقیزستان گفت: دانشگاه بیشکک با 10 هزار دانشجو در حوزه های علوم انسانی ، زبان شناسی، کامپیوتر ، زبان ، مدیریت و اقتصاد و... فعالیت های گسترده ای دارد.
وی افزود: این دانشگاه تمایل به گسترش همکاری های علمی و فرهنگی خود با کشورهای منطقه را دارد و به 16 زبان زنده دنیا در این دانشگاه تدریس صورت می گیرد.
وی به فرصت های مطالعاتی دانشجویان قرقیزستان در سایر دانشگاه های دنیا اشاره کرد و گفت: دانشجویان زبان شناسی ما به خصوص در رشته های زبان کره ای، ژاپنی و چینی برای تحصیلات تکمیلی به کشورهای مربوطه سفر می کنند. 
رئیس دانشگاه بیشکک ادامه داد: کشور قرقیزستان در سال های 1995 میلادی و نیز 2002 میلادی به ترتیب میزبان روسای جمهوری سابق ایران بوده است .
وی بیان داشت: در حال حاضر ایران در مقطع پر تحرکی از جنبه های علمی، تحقیقاتی و سیاسی قرار دارد و واحد علوم و تحقیقات، نقش برجسته ای در این تحرکات می تواند ایفا کند. بنابراین انگیزه فراوانی برای ما جهت گسترش ارتباطات علمی و تحقیقاتی با واحد علوم و تحقیقات وجود دارد. 
فریبرز باقری رییس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات در این نشست، به فعالیت 16 گروه آموزشی ، 16 رشته تحصیلی و در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشکده اشاره کرد و گفت: گروه های آموزشی ما شامل طیف گسترده ای از دانش علو انسانی است و اکثر اساتید این دانشکده از رتبه های عالی علمی در سطح فوق دکتری و پروفسوری برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه یکی از پر جمعیت ترین رشته های این دانشکده رشته روانشناسی است ادامه داد: در حال حاضر در حدود 5500دانشجو در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی مشغول به تحصیل هستند.
باقری افزود: دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات ، تمایل به گسترش همکاری های علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی با سایر دانشگاه ها جهان به خصوص دانشگاه های کشورهای همسایه دارد.

منبع :مهلا کاشانی