گسترش همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دانشگاه قرقیزستان

دانشگاه علامه هم اکنون به عنوان قطب علمی رشته‌های ارتباطات، روابط بین الملل و مدیریت در ایران شناخته می‌شود.

گسترش همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دانشگاه قرقیزستان

رییس دانشگاه علامه طباطبایی، با اشاره به آمادگی این مرکز علمی برای گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاه علوم انسانی قرقیزستان گفت: دانشگاه علامه هم اکنون به عنوان قطب علمی رشته های ارتباطات، روابط بین الملل و مدیریت در ایران شناخته می شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزشبه نقل از ایرنا، حسین سلیمی در دیدار با رئیس دانشگاه بیشکک قرقیزستان، تبادل دانشجویان برای دوره های کوتاه مدت آموزشی و تحقیقاتی بین دو دانشگاه، تبادل دانشجویان در دوره های رسمی آموزشی در دوره ارشد و دکتری و برگزاری همایش و تحقیقات مشترک را از جمله همکاری های در نظر گرفته شده بین دو دانشگاه عنوان کرد.

وی در دیدار با عبدالله موسایف رئیس دانشگاه علوم انسانی بیشکک، ضمن تشریح جایگاه این دانشگاه در سطح کشور، اظهار داشت: در سال های اخیر به حوزه همکاری های بین المللی ورود پیدا کرده ایم که برگزاری چنین نشست ها و دیدارهایی از جمله برنامه های دانشگاه در این زمینه است.

رییس دانشگاه دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: مؤسسه بیمه اکو که از طرف سازمان همکاری های اکو حمایت می شود نیز در دانشگاه علامه فعالیت دارد.

وی با اشاره به فعالیتهای علمی و آموزشی در سطح این دانشگاه افزود: این دانشگاه هم اکنون 14دانشکده، 500 عضو هیئت علمی، یکهزار استاد مدعو و 17 هزار دانشجو دارد که چنین مجموعه ای بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی را تشکیل داده است. 

سلیمی اضافه کرد: دانشگاه علامه طباطبایی در سیستم اجتماعی کشور جایگاه مهمی دارد و بسیاری از چهره های سیاسی و اقتصادی از مجموعه همین دانشگاه هستند.

منبع :

مهلا کاشانی