900 ساعت آموزش برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نحوه آموزش سه هزار و 183 پذیرفته شده نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از سوی مسئولین دانشگاه فرهنگیان اعلام شد که براساس آن پذیرفته شدگان یاد شده 900 ساعت آموزش خواهند دید.

900 ساعت آموزش برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نحوه آموزش سه‌هزار و 183 پذیرفته شده نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از سوی مسوولین دانشگاه فرهنگیان اعلام شد که براساس آن پذیرفته‌شدگان یاد شده 900 ساعت آموزش خواهند دید.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، پس از گذشت حدود دو ماه، نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش شامگاه روز چهارشنبه از سوی سازمان سنجش کشور اعلام شد. 

**کسب مهارت معلمی و کارورزی 

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در خصوص نحوه آموزش پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: 900 ساعت آموزش برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در دو بخش مهارت های معلمی و کارورزی در محیط مدرسه در نظر گرفته شده است. 

نعمت الله موسی پور به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده پیش بینی می شود در طول کمتر از 12 ماه باقی مانده به سال تحصیلی آینده به دلیل اینکه نتایج با تأخیر اعلام شد ، دوره ای فشرده تر برای آموزش پذیرفته شدگان ارائه شود. 

وی اظهارکرد: ارائه محتوای مطالب به پذیرفته شدگان در این دوره آموزشی به تناسب چهار رشته آموزش متوسطه ، آموزش ابتدایی، مراقبان سلامت و مربیان پرورشی در دانشگاه فرهنگیان متفاوت خواهد بود. 

** برای تکمیل ظرفیت استانها سهمیه ها جا به جا می شود

وی با بیان اینکه پذیرفته شدگان در سال نخست فعالیت در شغل معلمی تحت حمایت ویژه دانشگاه فرهنگیان به لحاظ مشاوره و راهنمایی قرار می گیرند، گفت: در برخی استان ها ظرفیت های استخدامی خالی مانده و امکان دارد با تشخیص مسئولین وزارت آموزش و پرورش در این استان ها ، سهمیه ها جابه جا شده و از سایر استان ها جذب نیرو انجام شود.

سخنگوی سازمان سنجش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، اظهارداشت: پذیرفته شدگان ضرورت دارد بر اساس مفاد مندرج اطلاعیه ای که همراه فهرست اسامی آن ها روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد، نسبت به مشاهده نتیجه خود اقدام کنند. 

حسین توکلی فهرست اسامی تعداد پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال 94 را سه هزار و 183 نفر اعلام کرد. 

براساس اعلام قبلی سازمان سنجش، برای شرکت در آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال 1394 ، تعداد 17805 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ، 100124 نفر زن و 77929 نفر مرد بودند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش از بین افراد ثبت نامی ، تعداد 147618 داوطلب در این آزمون شرکت کردند که شامل 83075 نفر زن و 64543 نفر مرد بودند .

این گزارش حاکیست از مجموع ظرفیت پنج هزار نفری که قرار بود پس از آزمون به استخدام آموزش و پرورش درآیند ، 1300 نفر مربوط به سهمیه شاهد است که از طریق بنیاد شهید این تعداد معرفی می شوند و مابقی آن از طریق آزمون اعلام شده که در این میان حدود 400 نفر ظرفیت این آزمون هنوز تکمیل نشده است.

منبع :

مهلا کاشانی