استقبال 10 هزار نفری از مسابقه دانش‌آموزی فیلمسازی و تمدید آن

باتوجه به استقبال ۱۰ هزار نفری دانش آموزان سراسر کشور از مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم، مهلت ثبت نام در این مسابقه تمدید شد.

استقبال 10 هزار نفری از مسابقه دانش‌آموزی فیلمسازی و تمدید آن

باتوجه به استقبال ۱۰ هزار نفری دانش آموزان سراسر کشور از مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم، مهلت ثبت نام در این مسابقه تمدید شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از سرویس آموزش و پرورش پانا، به دلیل تمدید زمان ثبت نام در مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم، برگزیدگان و فیلم های منتخب این رقابت دانش آموزی، سوم اردیبهشت ماه سال آینده معرفی می شوند.

همچنین آیین اختتامیه این مسابقه که از مهر ماه امسال با انتشار فراخوانی کار خود را آغاز کرد، به اردیبهشت ماه سال ۹۵ موکول شد.

این مسابقه که میان دانش آموزان سراسر کشور برگزار می شود، هدف آشنایی این گروه سنی با موضوع علوم بینایی، نور و کاربردهای آن را پیگیری می کند.

نامگذاری این مسابقه نیز به نام نور ابن هیثم به بهانه نامگذاری سال ۲۰۱۵ میلادی به نام سال نور ابن هیثم دانشمند مسلمان ایرانی صورت گرفته است.

این مسابقه همچنین به دلیل استقبال گسترده دانش آموزان تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران از دانش آموزان علاقه مند به فیلمسازی ثبت نام و آثار آنها را دریافت می کند.

جوایز مسابقه فیلم نور ابن هیثم نیز از ۱۰۰ سکه بهار آزادی به ۲۰۰ سکه بهار آزادی و تعداد برگزیدگان نیز از ۱۰۰ اثر به ۲۰۰ اثر افزایش یافته است. ۱۰ مدرسه و پژوهشسرای برتر نیز بر اساس آرای داوران مسابقه کمک هزینه ۱۰ میلیون تومانی تجهیز آزمایشگاه‌های خود را دریافت می کنند. تاکنون بیش از ۱۰۰۰۰ دانش آموز در قالب گروه های دو یا سه نفره برای شرکت در این مسابقه فیلمسازی ثبت نام کرده اند.

شایان ذکر است فیلم های یک دقیقه ای دانش آموزان با موضوع علوم بینایی، نور و کاربردهای آن باید در گروه های دو یا سه نفره ساخته و به دبیرخانه مسابقه فیلم نور ابن هیثم ارسال شود. همچنین بیش از ۳۰۰ نمونه اثر در سایت http://noor.mustafaprize.org/  برای الگوبرداری دانش آموزان نیز قرار داده شده است و تاکنون از همه استان ها و در سطحی وسیع متقاضیانی برای شرکت در این رقابت دانش آموزی ثبت نام کرده اند.

گفتنی است در پایان برگزاری مسابقه فیلم نور ابن هیثم نیز ۲۰۱۵ اثر منتخب دانش آموزی در سایتی برای عموم قابل دسترس خواهد بود و به جهانیان عرضه خواهد شد.

منبع :

مهلا کاشانی