نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

جلسه‌ی سراسری بورسیه، 16 دی ماه 94 با حضور مسئولان بورسیه‌ی نمایندگی‌های کانون در سراسر ایران برگزار شد. گزارش آن در زیر آمده...



جلسه‌ی سراسری بورسیه، 16 دی ماه 94 با حضور مسئولان بورسیه‌ی نمایندگی‌های کانون در سراسر ایران برگزار شد. با توجه به دهمین سال وقف بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، این بنیاد تاکنون موفق به بورسیه‌ی 92000 دانش آموز در سراسر کشور شده است و کمیت تا حد مطلوبی حاصل شده است لذا حال، هدف، تمرکز بر کیفیت است. در راستای کیفیت، مهم‌ترین و اولین شاخص، پیوستگی و انضباط است. باور بنیاد بر این است که به دانش آموزان بورسیه باید توجه شود و از آن ها انتظار و توقع داشت و اولین توقع این است که این دانش‌آموزان در آزمون ها شرکت کنند و غیبت نداشته باشند. در حال حاضر متوسط حضور دانش‌آموزان بورسیه 86 درصد و متوسط حضور دانش آموزان عادی 85 درصد است. انگیزه، شرط‌ سوم بورسیه، است و یکی از مصداق‌های انگیزه‌ داشتن دانش‌آموز بورسیه، عدم غیبت در آزمون‌هاست. حضور یکی از شاخص های پیشتاز و پیش بینی کننده است و اگر دانش آموزان غیبت داشته باشد خصلت برنامه ای آزمون‌های کانون را به سنجشی تقلیل می‌دهند.

هم‌چنین بدیهی است که پیشرفت درسی دانش آموزان بورسیه بیشتر باشد چون این دانش آموزان امکانات نداشته اند و با در اختیار قرار دادن امکانات برای آن‌ها، پیشرفت خواهند کرد.

در نتیجه میزان حضور و پیشرفت درسی دانش آموزان بورسیه، جزو شاخص های مهم است.

جشن 23 بهمن در حوزه های کانون برگزار خواهد شد.

پس از آزمون‌های 25 دی و 9 بهمن (بلافاصله بعد از آزمون اما در فضایی جداگانه برای برترها)، آزمون اعتبارسنجی از برترها با ترازهای بالای 6000 برگزار خواهد شد. زمان این آزمون، نیم ساعت و شامل 2 درس اختصاصی خواهد بود.

در این جشن، یک لوح تقدیر به تمام برترهایی که تراز بالا داشته باشند و نمره‌ی قابل قبولی در آزمون اعتبارسنجی کسب کرده باشند و کارنامه و معدل سال قبل آن‌ها توسط نمایندگی تایید شده باشد، اهدا می شود. در این جشن چند عکس به شرح زیر تهیه خواهد شد و بر روی سایت قرار می‌گیرد:

عکس اول: عکس برترها با این ویژگی که دانش آموز تراز برتر باشد و نمره قابل قبولی در آزمون اعتبارسنجی کسب کرده باشد و کارنامه و معدل سال قبل او توسط نمایندگی تایید شده باشد.

عکس دوم: عکس دانش آموزانی که هیچ غیبتی ندارند.

عکس سوم: عکس دانش‌آموزان معدل بالا.

در ردیف اول، افراد با معدل بالای 19 و در ردیف دوم، افراد با معدل بالای 18 قرار می‌گیرند.

عکس چهارم: عکس پیشرفت درسی (مبنای پیشرفت، پیشرفت در مدرسه است.)

در ردیف اول، کسانی که بیشترین پیشرفت داشته اند قرار می‌گیرند و در ردیف دوم دیگر دانش‌آموزان.

هر کدام از این دانش آموزان برتر در سایت کانون، یک صفحه برتر خواهند داشت و انتظار می‌رود دانش آموزان خودشان این موضوع را یک اعتبار تشخیص دهند و و باشگاه برترها شکل بگیرد.


در این جلسه، هم‌چنین 10  نمایندگی برتر در زمینه‌ی حضور دانش‌آموزان بورسیه مورد تشویق واقع شدند که در این بین، دانش‌آموزان بورسیه‌ی 5 شهر 0 و 1 غیبت داشتند که این 5 شهر عبارتند از: باشت، شهر قدس، خوی، نظرآباد و گچساران

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

نمایندگی‌های برتر در زمینه‌ی حضور دانش‌آموزان بورسیه در آزمون‌ها (با تعداد بیش از حداقل 200 دانش آموز بورسیه)


در ادامه، نمایندگی هایی که دانش آموزان بورسیه‌ی آن‌ها بیشترین پیشرفت تراز را داشتند، مورد تقدیر قرار گرفتند. کارویژه‌های این نمایندگی‌ها که منجر به پیشرفت درسی دانش‌آموزان بورسیه‌ی آن‌ها شده در زیر آمده است:

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

نمایندگی‌های برتر در زمینه‌ی پیشرفت درسی دانش‌آموزان بورسیه    

کارویژه‌ی این نمایندگی‌ها:

 ارائه‌ی لوح تقدیر به مدارسی که دانش آموز بورسیه معرفی می کنند (شوش).

در نظر گرفتن پشتیبانی ویژه (اهواز)

بررسی پیشرفت تراز دانش‌آموزان بورسیه در هر آزمون (کنگ و چارک)

ارائه‌ی ضوابط و دریافت تعهد پیشرفت و عدم غیبت در یک جشن ویژه‌ی دانش‌آموزان بورسیه (بندرعباس)

تاکید بر برنامه‌ی آزمون و عدم غیبت و تکلیف دادن و تمرین دادن به دانش‌آموزان (نیشابور)

برگزاری کلاس‌های با تخفیف بسیار بالا توسط پشتیبان‌ها (با عیار بالا) یا دبیران برای دانش‌آموزان بورسیه (کاشمر)

مهاباد: برگزاری کلاس های رفع اشکال و بررسی کارنامه و پشتیبانی ویژه‌ی رایگان برای دانش‌آموزان بورسیه (مهاباد).

دریافت فرم تعهد از دانش‌آموزان بورسیه، عیار علمی بالای پشتیبان‌ها و توجه ویژه‌ی مسئول بورسیه به کسانی که در آزمون‌ها حتی یک غیبت دارند (آران بیدگل).

نمایندگی آران بیدگل به جهت این‌که در مدت 2 روز، موفق به ثبت‌نام حدود 300 دانش آموز از روستاهای اطراف و فراهم کردن شرایط شرکت در آزمون برای این دانش‌آموزان در زمان اندک شده بود، مورد تقدیر واقع شد.

برگزاری کلاس رفع اشکال از ششم تا کنکور با اطلاع رسانی و فعال کردن صفحه شخصی و کلاسور ارزیابی دانش‌آموزان بورسیه از ابتدای ثبت‌نام (تهران نارمک)

برگزاری کلاس‌های رفع اشکال رایگان و هدف گذاری توسط پشتیبان ویژه (ساری)

تعیین یک روز مشخص در کانون جهت رفع اشکال دانش‌آموزان بورسیه توسط رتبه های برتر در کانون، بررسی کارنامه دانش‌آموزان بورسیه توسط مدیران و برگزاری کلاس‌های رفع اشکال (ساوه)

به امید آن‌که هیچ دانش‌آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس‌ خواندن و پیشرفت بازنماند.

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

ردیف بالا از سمت راست :بافت (مصطفی خوشاب)،سرایان ( رحمان پایدار)

ردیف وسط از بالاسمت راست: قوچان (زکیه نجمی) ،بم(رضا زاده)،جیرفت (سمانه خدیش)،کرمان،اشخانه(ناهید نودهی)،

سبزوار (علی ابادی)،اسفراین (بخش ابادی)،مشهد پسر(رضازاده)،مشهد دختر(تیموری) کرمان(ازاده دریایی)،زرند(سعیدی)

ردیف وسط ازپایین سمت راست:تربت حیدریه (محمد حسن زارعی )،سیب وسوران (حمید رضا نعیمی)،ایرانشهر(محمد رضا قنبری) ، سراوان دو(محمود نصرت ناهوکی) ، بجنورد(شگفتی )،بیرجند(هوشمندی)،فردوس(اختر) شیروان (سعیدی) ،قاعن (شوشتری) ، درگز (مرجان شگفتی)،سراوان یک (مهین ریگی ) ، سیرجان (فاطمه ایل پور)، بردسیر (اشرف موسی پور)، سرخس (صدیقه کیخا)، بازرس بورسیه (فرجی)

ردیف پایین از سمت راست خواف(زنگنه) ،کاشمر (انارکی)، رابر(تاج الدینی)، انا ر(عسگری)کاشمر(درودگر) شهر بابک پسر(عباسی)،بجستان (مصیب تاج بخش)، نیشابور(ایزدی)

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

رديف بالا از راست به چپ : مهاباد 1 ( سيامند حسني ) ، تكاب ( تقي خدمتي ) ، حسين كاشفي ( اروميه 2 ) ، مياندوآب ( اسماعيل مشايخي )

رديف دوم  از راست به چپ : بازرس بورسيه ( صالحه اخگري ) ، ملكان ( نير اختري ) ، منيره نوروزي ( ابهر و خرمدره ) ، زينب اوجاقلو ( زنجان ) ، ليلا مصيب زاده ( پارس آباد مغان ) ، اردبيل ( زهرا طاهر پور ) ، تبريز ( هانيه نوري حامد) ، مهاباد 1 ( شراره ايراندوست ) ، اهر دختر ( نرگس محمودي ) ، بوكان ( دلشاد حاجي بهرامي )

رديف سوم از راست به چپ : سراب 1 ( صفا شيدايي ) ، مرند دختر ( حوريه ادهم )

رديف پايين از راست به چپ :ليلان ( عين الله فتحي زاده ) ، خلخال ( عدالت دهقانيان ) ، نمين ( مالك خدابخش )، اهر پسر ( مهدي رنجديده ) ، جلفا ( ولي جهانگرد ) ، شوط ( محمدرضا شافعي نيا) ، قره ضياالدين ( مرتضي عيسي زاده ) ، بناب دختر ( بهروز احمدي ) ، عجب شير ( نقي صباحي ) ، مراغه ( محمدرضا سرتيپي ) ، بناب پسر ( محسن قوي پنجه ) ، آذرشهر ( ميرمحمد سيد جوادي ) ، شبستر ( يوسف حاتمي نعمتي ) ، شاهين دژ ( سيامك رضايي ) ، هشترود ( سليمان كاظمي ) ، ماكو ( بهمن زينال پور)

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

ردیف بالا از سمت راست : بندر عباس (مجتبی آب آب زاده)، اقلید ( مهران تدین )،‌ خنج (قدرت الله افتخار )،‌جهرم ( حمیدرضا خداپرست )،‌میناب ( امید زارعی)،‌فشم ( محمد حسن اباذری)،‌باشت (محمد کرمی)،‌ شیراز( فرزاد بازیاری) ،‌ فیروز آباد ( حسن علی رحیمی )، یاسوج ( علی بخش روشن چراغیان )، آباده ( محمد امین شباهنگ )

ردیف دوم بالا از سمت راست : قیر و کارزین ( سیده معصومه حسینی )،‌مرودشت ( فاطمه زارع)، دهدشت ( نجیبه یزدانی)،بندر دیلم ( فرزانه زاچ ‌)،‌بهمئی ( ندا شیخی )، فراشبند ( بنت الهدی حسانی )

ردیف سوم از سمت راست : دلوار (نصرت مهدی زاده)،‌برازجان ( اعظم ناصحی ) ، بازرس بورسیه ( سمیه عابدی)

ردیف چهارم ( نشسته ) از سمت راست :داراب ( سید حسین حسینی)، خورموج( غلام حسین رزمی )، فسا ( غلام حسین کسرائی)، نی ریز ( علی اکبر تواضع )،‌خرم بید ( اکبر رحیمی )،‌ سوق ( محمد نبی یعقوبیان ) ، پارسیان ( عبد الصمد رئیسی)،‌ بندر کنگ و چارک ( علی اصغر بحرینی )،‌گچساران ( یدالله مرادی)، حاجی آباد ( سعد الله اسدی پور )، باشت ( فرشید کرمی )

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

استان های  مازندران ،گیلان و گلستان

ردیف بالا از سمت راست:چمستان(حسین لیت کوهی)،محمود آباد(روزبه داوودی)،رضوانشهر(شاهرخ هوشیار)،گلوگاه دختر(علی اصغر سینه سپهر)،لاهیجان(آقای اسماعیلی)،صومعه سرا(رسول جوهری)،رامسر(ولی اله طالشیان)،استارا(سهیل بخشی پور)،بندر ترکمن(آقای رئیسی)

ردیف وسط از بالا سمت راست:بازرس بورسیه(الهه نصیری)،گنبد(خدیجه بهلکه)،قائم شهر(لیلا رضوانی)،رشت پسر(خانم محبوب)،تنکابن(زیبا معافی)،رشت دختر(فرشته منصف)،ساری(مریم مطلق)،بند پی شرقی(مرضیه خطیب نیا)،گرگان دختر(خانم احمدی)،آمل(خانم حسنی)،رودسر(فاطمه کسرایی)

ردیف وسط از پایین سمت راست:کلاله دختر(مریم مقصود لو)،مینودشت(باهره ناصحی)،بندر ترکمن (خانم رئیسی)،تالش 3(خانم خوشنودی)،حویق(پروین طاهری)،خان ببین(زهرا بیانی)،بندر گز(عالیه مهدوی)

ردیف پایین از سمت راست:نور(بهروز نائیج نوری)،مراوه تپه(توی محمد حاجی لی دوجی)،بابل(منوچهر کمالی)،کلاردشت(آقای محمد زاده)،علی آباد(عظیم صادقی)،بهشهر(ابراهیم پیروز نیا)،کلاچای(محمد صفر نژاد)،گرگان پسر(محمد مهدی مفتاح)،آستانه اشرفیه(محمد صالح جلالی)،گلوگاه پسر(قدرت اله پیروز نیا)،سواد کوه(مهدی عباسی)،عباس آباد(آقای نصرالهی)،کلاله پسر(آقای کبیریان).

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

از راست به چپ (بالا) : دشت آزادگان (مهدی مالکی )، آبدانان پسر (رضا دانیالی ) ،صابر سلیمی (دهلران ) ، زیدون ( مهدی موسوی )، دهگلان ( داریوش رضایی )،رامهرمز ( محمد رضا قنادادن زاده)

ردیف وسط  : بازرس بورسیه (مریم صدیقی ) ، دزفول (فردوس نادکی ) ، کرمانشاه ( شقایق تابعین )،آبدانان دختر (مرضیه احمدی ) ،هرسین (فاطمه رحیمی ) ،ایلام 2 (اسما مهین دوست )،اهواز (مریم محمدی )،سنندج (آزیتا وکیلی )، ماهشهر (زینب حیاتی )، اسلام آباد غرب (مهیا جلیلیان ) ،پاوه (لیلا حاتمی )

 از راست به چپ( ردیف پایین ایستاده ) : سنقر (ندامومنه ) ، بهبهان پایه (رودابه بابلی ) ، بهبهان دختر (مهین مکی )

از راست به چپ (ردیف پایین نشسته ) :ایلام 1(ولی احمدی نژاد )، دره شهر (حشمت امیری)،سرابله (ولی رستمی مهر ) ،امیدیه (موسی بابلی) ،کامیاران (فرزین موفقی ) ،سقز ( ابوبکر اسراری  )،مسجد سلیمان (محسن اسدی ) ، گتوند ( کامران احمدی ) ، شوشتر (علی اصغر صفرچی ) ،اندیمشک (جعفر مریدی ) ،آبادان (محمد علی حیدری )، شوش (عبدالحمید نیکوکار ) ، باغملک (علی نورانی ) ،مریوان (مظهر معینی ) ، سروآباد (کاوان عظمی )

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

ردیف اول بالا از سمت راست: بازرس بورسیه(راضیه جابری)، خرم اباد (1وحیده زند)، آران و بیدگل(ملیحه قدیری)، آران و بیدگل (آقای امیر حسین قاسمی)، فارسان (علی رسولی)، خرم آباد2(خرم آباد2)،کاشان(الهه معروفی)، اصفهان دختر(فاطمه فاضل)،

ردیف دوم از سمت راست: خمینی شهر(مریم عرب پور)، رومشکان(خانم امرایی)، کوهدشت 2(فرناز علی بخشی)، نائین(اکرم عباسی)، دوره(زیبا سبزه وار)، شهرکرد(معصومه عباسی)، ازنا(مریم خلیلی)، نورآباد(نسرین فرامرزیان)، گراب(عذری کوشکی)،‌داران(مریم افشار)، بروجرد(سمانه گودرزی)، بهارستان(سرور قاسمی)، میبد(مهدیه مظفری)، یزد دختر(فاطمه حسانی)،

ردیف سوم (نشسته) از سمت راست:مهریز(حسین خواجه مهریزی)، طبس(محمدرضا بدرام)، خاتم(محمد صادقی زاده)، پلدختر(اردشیر عبدی پور)، زرین شهر(محسن خلیفه سلطان)، دورود(سعید میرزا یاراحمدی)،‌خوانسار(یوسف اسدی)،‌زارچ و صدوق(محمدرضا باقرپور) 

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی

بالا از راست به چپ : پرند 2 ( حسن امین )، شهر الوند ، بوئین زهرا و محمدیه پسر (امیر ارسلان زمانی ) ، شهر ری دختر ( پیام کریمی ) ، رودهن ( علیرضا حنیفی ) ، کرج پسر ( پژمان کریم )

ردیف وسط  از راست به چپ:  کبودر آهنگ (بهار محمودی) ، شهر ری پسر ( سمانه اکبری) ، ملایر (نسیم قنبری ) ، ساوه (مریم فرخی )، کرج پسر (ندا ستوده ) ، شهریار (سمیرا زرگری) ، بهار (سهیلا خادم) ، ورامین ( لیلا ملک ) ، همدان ( سولماز دستگردیان )، رباط کریم (بهاره لطفی ) ، دامغان (الهام کشاورزیان ) پاکدشت (زینب رئیسی ) ،قزوین (شکوفه رستمی ) ،دماوند (ساره گلباری ) ، آبیک (محدثه طاهری ) ، آبیک (آرزو لطیفی ) ، اسلامشهر (طیبه محمودی ) ، گرمسار (منا چهارباشلو) ،ماهدشت (نرگس رحیمی )

ردیف پایین ایستاده از راست به چپ: بازرس بورسیه (زینب جعفریان ) ، لواسان ( هنگامه زینعلی )، محلات (ملیحه خیری  )، نظراباد (نسرین معدندار ) ، دلیجان پسر (سعیده زوار فرد ) ، سمنان (سمانه پیوندی ) ، اراک (مریم عابدینی) ،شاهرود( فاطمه احمدی) فیروزکوه ( فاطمه خورسند نژاد) ، مشیریه (فاطمه کاظمی)

ردیف پایین نشسته از راست به چپ: تهرانسر (محمد برزگر ) ، تاکستان (  هدایت الله رحمانی ) ، رزن (رزیتا تاریوردی ) ، باغستان (زهرا روح الهی )

نمایندگی‌های برتر بورسیه در زمینه‌ی حضور و پیشرفت درسی


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی