کشف کتیبه موبایل 2800 ساله در اتریش

طی چند روز گذشته گزارش هایی در اینترنت منتشر شده که حاکی است از کشف یک صفحه باستانی که ظاهری بسیار شبیه به تلفن‌های همراه نوکیا دارد. دقیقا به جای اعداد در صفحه کلید این صفحه، حروف میخی ثبت شده است.

کشف کتیبه موبایل 2800 ساله در اتریش

طی چند روز گذشته گزارش هایی در اینترنت منتشر شده که حاکی است از کشف یک صفحه باستانی که ظاهری بسیار شبیه به تلفن‌های همراه نوکیا دارد. دقیقا به جای اعداد در صفحه کلید این صفحه، حروف میخی ثبت شده است و تخمین زده می‌شود که این کتیبه مربوط به قرن سیزدهم پیش از میلاد مسیح است. نکته جالب اینکه به گفته محققان و طبق تصاویر این صفحه از خشت و گل ساخته شده است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش پیدا شدن این تکه آجر قدیمی و منقش به علائم نامفهوم باعث شده بسیاری قوه تخیلشان به کار بیفتد که نکند این موبایل توسط موجودات فرازمینی برای انسان‌های پیشین آورده شده …

این کتیبه در شهر Fuschl اتریش یافت شده و به گفته محققین این قطعه کتبیه بیش از ۲۸۰۰ سال قدمت دارد. شباهت بسیار زیاد این قطعه احتمال هایی فرازمینی همچون سفر در زمان و یا وجود تمدن پیشرفته را شدیدا تقویت کرده است.

کشف کتیبه موبایل 2800 ساله در اتریش


سوالات و ایرادات زیادی راجع به یافت شدن و یا نشدن این قطعه خشک در اتریش وارد است، اول اینکه پیدا شدن اینچنین شی‌ای در کشوری مانند اتریش خودش جای سوال دارد، اگر از حوالی بین‌النهرین و یا ایران بود باز هم این امکان قابل بررسی بود، اما هنوز باید گفت به نکات و اطلاعات دقیق‌تری راجع به صحت این خبر نیاز است.

نکته جالبی دیگر اینکه تمامی اشیایی که شامل خط میخی و یا حکاکی‌های شبیه به آن بوده‌اند شامل کاسه و ظروف می‌باشند و این صفحه دارای ۱۲ دکمه بسیار بحث برانگیز است.

هنوز راجع به صحت این خبر سند معتبری در دسترس نیست، اما منابع زیادی راجع به آن به داستان پردازی‌های متفاوتی پرداخته‌اند. اگر علاقه‌مند به مطالعه و پیگیری حقیقت بودید این منابع را مطالعه کنید.

mysteriousuniverse.org – esquire.com – dailydot.com

منبع :

مهلا کاشانی