اعطای وام به دانشجویان مناطق محروم

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به مبلغ وام تحصیلی اشاره کرد و افزود: مبلغ این وام برای دانشجویان مجرد و متاهل برای هر نیمسال تحصیلی به ترتیب مبلغ 6 و 8 میلیون ریال می‌باشد.

اعطای وام  به دانشجویان مناطق محروم

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به مبلغ وام تحصیلی اشاره کرد و افزود: مبلغ این وام برای دانشجویان مجرد و متاهل برای هر نیمسال تحصیلی به ترتیب مبلغ 6 و 8 میلیون ریال است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزشبه نقل از ایلنا، ذوالفقار یزدان‌مهر اظهار داشت: در راستای بهره گیری از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی تفاهم نامه‌ای میان وزارت علوم و بنیاد مستضعفان  منعقد شده است.

وی با اشاره به مفاد این تفاهم‌نامه گفت: بر اساس این تفاهم نامه به دانشجویان مناطق محروم وام دانشجویی پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به مبلغ وام تحصیلی اشاره کرد و افزود: مبلغ این وام برای دانشجویان مجرد و متاهل برای هر نیمسال تحصیلی به ترتیب مبلغ 6 و 8 میلیون ریال است.

مهندس یزدان‌مهر خاطرنشان کرد: تقاضای وام دانشجویان پس از بررسی در ادارات رفاه دانشگاه‌های دولتی، جهت پرداخت به بنیاد علوی ارسال می‌گردد.

وی به شرایط بازپرداخت این وام اشاره کرد و افزود: بازپرداخت وام بنیاد علوی 2 سال بعد از فراغت از تحصیل به صورت اقساط می‌باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم  اظهار داشت: به منظور تحکیم بنیاد خانواده‌ها و همچنین کمک به تغذیه مادران باردار یا شیرده با حمایت و همکاری بنیاد علوی سبد کالایی برای دانشجویان باردار مناطق محروم در نظر گرفته شد.

یزدان مهر  همچنین درباره توزیع این سبد کالا افزود: این سبدکالا هر دو ماه یک بار بین دانشجویان واجد شرایط توزیع می‌شود.

وی به شرایط متقاضیان اشاره کرد و افزود: سرپرست خانواده یا همسر باید دانشجو باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: حداقل سه ماه از دوران بارداری گذشته باشد و در صورت تولد نوزاد، سن نوزاد کمتر از 6 ماه باشد.

مهندس یزدان مهر با اشاره به اینکه ارزش این سبد غذایی کالا تا مبلغ 3 میلیون تومان است، گفت: این سبد غذایی به خاطر حمایت از دانشجویان شامل مواد پروتئینی، برنج، گوشت و انواع حبوبات و البته انواع بسته‌های غذایی که در راستای تقویت وحمایت غذایی از دانشجویان است، صورت می‌گیرد.

منبع :

مهلا کاشانی