باید تعداد دندان‌های پوسیده دبستانی‌ها از 6 به 1 برسد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم دندان‌های پوسیده و افتاده دانش آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی را از آمار 5 یا 6 دندان به عدد یک نزدیک کنیم.

باید تعداد دندان‌های پوسیده دبستانی‌ها از 6 به 1 برسد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم دندان‌های پوسیده و افتاده دانش‌آموزان به‌خصوص در مقطع ابتدایی را از آمار 5 یا 6 دندان به عدد یک نزدیک کنیم.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: از اواخر سال تحصیلی گذشته در حوزه سلامت اتفاق بزرگی افتاد که سلامت دهان و دندان یکی از این اتفاقات بزرگ است.

وی افزود: امسال نیز علاوه بر اینکه فعالیت‌های جاری را انجام می‌دهیم و قشر عظیم دانشآموزان ابتدایی تحت پوشش وارنیش فلوراید قرار گرفتند و برای اینکه بتوانیم دندان‌های پوسیده و افتاده دانش‌آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی از آمار 5 یا 6 دندان پوسیده کمتر شود و به یک عدد نزدیک شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت : تلاش کنیم از طرفی آگاهی بخشی را انجام دهیم و از طرف دیگر با پیش بینی یونیت های سیار و ثابتی که برای بحث معاینه در بخشی از مدارس استان ها با همکاری وزرات بهداشت،درمان و آموزش پزشکی شکل می‌گیرد از جمله کار های جدیدی است که به حوزه سلامت اضافه شده است. 

منبع :

مهلا کاشانی