حمل بار توسط روبات هوشمند

در آینده نزدیک روبات‌ها به جای انسان‌ها به حمل و نقل کالاهای خریداری شده از فروشگاه‌ها می‌پردازند.

حمل بار توسط روبات هوشمندبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک شرکت پیش‌رو در ارائه خدمات فناوری اطلاعات به تازگی یک روبات مخصوص حمل و نقل کالا و انواع بسته‌های خرید طراحی کرده است که می‌تواند با سرعت بالا حرکت کرده و بسته‌های مورد نظر کاربران را از محل فروشگاه تا درب خانه آنها حمل کند. 

گفتنی است، با وجود سرمایه گذاری گوگل بر روی ساخت هواپیمای بدون سرنشین برای حمل و نقل اشیا مسئولان شرکت اسکایپ روباتی زمینی ساخته‌اند که بر روی زمین حرکت می‌کند و می‌تواند وسایل افراد را حمل کند. 

قرار است این روبات به صورت آزمایشی در لندن و برخی قسمت‌های ایالات متحده از سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

طرز کار این روبات بدین شکل است که پس از درج سفارش مشتری اقلام مورد نیاز در بدنه آن جاسازی شده و در عرض کمتر از 15 دقیقه با توجه به مسافت تا فروشگاه بدست مشتری می‌رسد‌. 

در طی مدت تحویل کالا مشتریان می‌توانند محل روبات را از طریق برنامه تلفن همراه پیگیری کنند و از جای روبات خود با خبر شوند. 

این روبات‌ها در گام‌های آتی برای تحویل محموله‌های بزرگ در مسیرهای طولانی به کار خواهند رفت. 

این روبات بویژه می‌تواند یک وسیله کمکی منحصر بفرد برای سالمندان، افراد شاغل و یا صاحب فرزند یا بیمار شود که زمان کافی برای خرید کردن ندارند. 

طراحان این روبات از پیشرفته ترین فناوری‌ها برای ساخت آن استفاده کرده‌اند و در نظر دارند با فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و مشهور در جهان برای استفاده از این سیستم استفاده کنند. 

این روبات دارای سیستم امنیت و محافظت کامل است و تنها مشتری نهایی می‌تواند با وارد کردن رمز ویژه در محموله‌ حاوی خرید خود را باز کند. 

منبع :