اینگونه عمری طولانی داشته باشید

ورزش باعث افزایش فعالیت سیستم گوارشی می‌شود، همین امر برای سلامت و طول عمر بیشتر مفید است.

اینگونه عمری طولانی داشته باشیدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ورزش در سال‌های اولیه زندگی تأثیر به سزایی بر روی سلامت و طول عمر بیشتر فرد دارد.

محققان دانشگاه کلرادو در بولدر می‌گویند: ورزش میکروب‌های درون روده را از بین می‌برد و در مجموع برای سلامت مغز و طول عمر مفید است.

پروفسور مونیکا در مجله بیولوژی سلولی توضیح می‌دهد که بیش از 100 تریلیون میکروارگانیسم‌ها که در روده رشد کرده‌اند طول عمر بسیار کوتاهی دارند که آن ها برای ایمنی بدن حیاتی می‌باشند. بدین ترتیب روده تأثیر بسیار به سزایی بر روی فیزیولوژی بدن دارد. باکتری‌های روده سد ایمنی بدن می‌باشند و از عفونت گوارشی جلوگیری می‌کنند. هنگام جذب غذا روده از سیستم‌های عصبی کمک می‌گیرد و به نوعی که مغز دوم ما را روده می‌دانند. 

این سیستم‌های عصبی بر روی عواطف ما نیز تأثیر می‌گذارد، جای تعجب نیست که روده بر سلامتی ما نقش به سزایی داشته باشد. حال ورزش باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و باکتری‌های روده را به تکاپو وا می‌دارد. طی یک آزمایش بر روی موش‌های جوان و پیر به این نتیجه رسیدند که روند سوخت و ساز روده به طول عمر بستگی دارد، موش‌های جوان که فعالیت بیشتری داشته‌اند و سوخت و ساز بیشتر آن ها باعث شده بود که بیشتر از بقیه موش‌ها عمر کنند.

منبع :