ضرورت گنجاندن مواد پروتئینی به رژیم غذایی

مواد پروتئینی برای بدن به ویژه در تأمین انرژی مفید است و باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار گیرد.محمدتقی انوشه پزشک متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این که گوشت و مواد پروتئینی برای بدن خیلی مؤثر است، گفت: پروتئین یک منبع مهم انرژی است و تأمین کننده انرژی بدن است، این مواد گوشتی می‌توانند سه نوع منبع انرژی در بدن تولید کنند که شامل قند، چربی و پروتئین است.

وی ادامه داد: پروتئین در واقع همان آمینواسیدها هستند که ترکیب ساختاری پروتئین در بدن را به وجود می‌آورد و همه اندام‌ها عضلات، اندام‌های داخلی انرژی مورد نظر خود را از آن تأمین می‌کنند و پروتئین باید در رژیم غذایی به اندازه کافی وجود داشته باشد.

انوشه خاطرنشان کرد: کمبود پروتئین در بدن باعث تحلیل بافت‌ها، عضلات و کاهش سیستم ایمنی بدن می‌شود، به هر حال همه مواد غذایی ساختار پروتئینی دارند و حداقل باید پروتئین‌های گیاهی و گوشتی مصرف شود و همه اینها به عنوان یک منبع مهم تأمین انرژی و نقش ساختاری و اساسی در بدن انسان را به عهده دارد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب