ضرورت گنجاندن مواد پروتئینی به رژیم غذایی

مواد پروتئینی برای بدن به ویژه در تأمین انرژی مفید است و باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار گیرد.

ضرورت گنجاندن مواد پروتئینی به رژیم غذایی



محمدتقی انوشه پزشک متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این که گوشت و مواد پروتئینی برای بدن خیلی مؤثر است، گفت: پروتئین یک منبع مهم انرژی است و تأمین کننده انرژی بدن است، این مواد گوشتی می‌توانند سه نوع منبع انرژی در بدن تولید کنند که شامل قند، چربی و پروتئین است.

وی ادامه داد: پروتئین در واقع همان آمینواسیدها هستند که ترکیب ساختاری پروتئین در بدن را به وجود می‌آورد و همه اندام‌ها عضلات، اندام‌های داخلی انرژی مورد نظر خود را از آن تأمین می‌کنند و پروتئین باید در رژیم غذایی به اندازه کافی وجود داشته باشد.

انوشه خاطرنشان کرد: کمبود پروتئین در بدن باعث تحلیل بافت‌ها، عضلات و کاهش سیستم ایمنی بدن می‌شود، به هر حال همه مواد غذایی ساختار پروتئینی دارند و حداقل باید پروتئین‌های گیاهی و گوشتی مصرف شود و همه اینها به عنوان یک منبع مهم تأمین انرژی و نقش ساختاری و اساسی در بدن انسان را به عهده دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب