چند پرسش و پاسخ مشاوره‌ای (10)

برای مدیریت زمان در آزمون باید سؤالات را در منزل به صورت زمان‌دار حل کنید و علاوه بر آن با حل سؤالات مجموعه‌ای ذهن را برای گذر از درسی به درس دیگر عادت دهید.

چند پرسش و پاسخ مشاوره‌ای (10)

پریسا فتاح‌پور آزاد

  • چگونه می‌توانم تعداد غلط‌هایم را کنترل کرده و کاهش بدهم؟

سر جلسه‌ی آزمون صورت سؤالات را با دقت بخوانید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. هنگام محاسبات عددی دقت کرده و از جواب دادن به سؤالات شک‌دار پرهیز کنید. هنگام وارد کردن جواب در پاسخ‌برگ دقت کرده و جواب سؤال مورد نظر را با مداد پر کنید. بعد از هر 10سؤال، یک بار پاسخ‌برگ را کنترل کنید تا مطمئن شوید که جواب‌ها را درست وارد کرده‌اید. بعد از آزمون اشتباهات خود را در کتاب خودآموزی بنویسید و یک بار دیگر مرور کنید. سپس یک روز قبل از آزمون دوباره اشتباهات خود را مرور کنید تا بتوانید به بخش نگاه به گذشته درس‌ها جواب صحیح بدهید.


سعیده فدایی‌اقدم      

  • چگونه درس‌های حفظی را در آزمون صد درصد بزنم؟                                                                                   

در طول هفته‌ی دوم آزمون این درس‌ها را تا در دو روز قبل از آزمون طبق برنامه‌ی راهبردی مطالعه کنید و روزهای آخر این درس‌ها را مرور کنید. ضمناً می‌توانید هنگام مطالعه، خلاصه‌نویسی کرده و شب قبل از آزمون آن را مرور کنید. کتاب کار و حل سؤالات تشریحی نیز بسیار مؤثر است.


ونوس نیکنام

  • راهکارهای افزایش تراز در درس قرآن چیست؟

برای افزایش تراز در درس قرآن ابتدا متن کامل درس را بخوانید و تمام سؤالات موجود در کتاب را یاد بگیرید. سپس معنی لغت‌ها را حفظ کنید تا بتوانید معنی آیات قرآنی را تشخیص دهید. پس از تشخیص معانی آیات به‌راحتی می‌توانید پیام قرآنی خواسته‌شده در هر سؤال را تشخیص دهید. 


سمیرا خوش‌کیش

  • سؤالات آزمون‌های تیزهوشان چگونه است؟ آیا سؤالات خیلی سخت هستند؟

اين آزمون و سؤالاتش چيزي خارج از مطالب کتاب درسي نيست. درک عميق شما از مطالب کتاب درسي و قدرت تجزيه و تحليل آن بهترين کمک را به شما در این آزمون مي‌کند تا از پس هر گونه سؤال آن برآييد. به یاد داشته باشید که با شرکت در آزمون‌های دو هفته یک‌بار، بارها آزمونی مانند تیزهوشان را تجربه کرده‌اید.    


سایه سرتیپی

  • برای افزایش درصد درس پیام آسمانی چه کنیم؟

درس پیام آسمانی یک درس مفهومی است. برای موفقیت در این درس باید به متن کتاب درسی تکیه کنید. سعی کنید این درس را با دقت و با مفهوم بخوانید. مرور هر روز این درس باعث تسلط کامل شما بر این درس می‌شود. هم‌چنین تست برای این درس بسیار مهم است.


شبنم غنی‌زاده

  • برای این‌که سر جلسه وقت کم نیاورم باید چه کار کنم؟

برای مدیریت زمان در آزمون باید سؤالات را در منزل به صورت زمان‌دار حل کنید و علاوه بر آن با حل سؤالات مجموعه‌ای ذهن را برای گذر از درسی به درس دیگر عادت دهید. در این صورت در منزل عادت خواهید کرد که سؤالات را با اعمال فاکتورهای دخیل در جلسه‌ی آزمون حل کنید. در جلسه‌ی آزمون حتماً ساعت همراه داشته باشید و برای هر درس از زمان خود استفاه کنید. استفاده از روش‌های ضربدر و منها و نیز زمان‌های نقصانی به شما کمک خواهد کرد.