اهمیت نقش پدر در رشد و شکوفایی فرزند

همان طور که می‌دانید نقش والدین در تربیت فرزندشان بسیار حائز اهمیت است.

همان طور که می‌دانید نقش والدین در تربیت فرزندشان بسیار حائز اهمیت است. شیوه‌ی برخوردها، محبت یا خشونت، قاطعیت در رفتار پدر و مادر در رشد و شکوفایی هر چه بهتر فرزندان نقشی تعیین‌کننده دارد؛ اما متأسفانه پدر به دلیل مشغله‌ی کاری و... فرصت چندانی برای ارتباط برقرار کردن با فرزند خود ندارد و نقش پدر در این گونه موارد کم‌رنگ‌تر است و به نوعی تمام مسئولیت‌ها بر عهده‌ی مادر است. باید گفت فرزندان در مسیر رشد از افراد بسیاری تأثیر می‌پذیرند که در میان آن‌ها رفتار و الگوی پدر از همه‌ی آن‌ها مهم‌تر و مؤثرتر است.

پدر خانواده باید برنامه‌ای تدارک ببیند تا بتواند ارتباط مؤثری با فرزند خود برقرار کند و این ارتباط به گونه‌ای باشد که صرفاً مختص نصیحت و پند و اندرز نباشد، بلکه باید شخصیت او را برای مادام‌العمر رنگ دهد.

پدر باید به حرف‌های فرزند خود با دقت گوش دهد و پیگیر وضعیت او حتی در درس و مدرسه باشد. پدر باید سرمشق صداقت، وقت‌شناسی، خوش‌قولی، صبر، جرئت و... باشد و با عمل به تمام این موارد شخصیت فرزند خود را به‌‌درستی شکل دهد.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب