امگا 3 چه تاثیری بر سردرد‌های میگرنی دارد؟

امگا 3 نیز که بیشتر در غذاهای دریایی می‌باشد که تا حدودی منجرب به کاهش سردرد‌های میگرنی شده است.

امگا 3 چه تاثیری بر سردرد‌های میگرنی دارد؟دکتر احمد اسماعیل زاده متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، گفت:اسید های چرب امگا 3 یکی از اسید های چرب ضروری مورد نیاز برای بدن است که توسط غذا های دریایی وروغن ها تامین می شود و بدن انسان قادر به ساخت آن نیست.

وی ادامه داد:بهترین راه تامین اسید های چرب امگا 3 از غذاهای  دریایی، سویا، گردو، خرما وغیره تامین می شود.پس بهتر است افراد اسید های چرب امگا 3 را از مواد غذایی تامین کنند و هنگامی که از مکمل های غذایی استفاده می کنند زیر نظر پزشک باشند.

این متخصص تغذیه بیان کرد:مصرف خود سرانه ی اسید های چرب امگا 3 سبب ایجاد فعالیت خون و احتمال خونریزی های داخلی و در طولانی مدت قند خون را افزایش می دهد بنابراین توصیه می شود که افراد به صورت خودسرانه از آن استفاده نکنند.

وی اظهار کرد:میزان مورد نیاز بدن به  امگا 3در روز برای هر فردی متفاوت است ولی به طور معمول حدود یک گرم در روز توصیه میشود.

 وی با اشاره به تاثیر امگا 3 بر سردرد های میگرنی اظهار کرد: اسید های چرب امگا 3 به علت اینکه سبب افزایش  فعالیت خون در بدن می شود و تا حدودی خون رسانی به مغز را افزایش می دهد کمی منجرب به بهبودی در سردرد های میگرنی  می شود اما  به عنوان یک درمان در سردرد میگرنی اثرآن ثابت نشده است. 

اسماعیل زاده تصریح کرد:اسید چرب امگا 3 معمولا برای افرادی که سطح تری گلیسرید خونشان بالا است به عنوان یک دارو داده می شود چون تحقیقات نشان میدهد که امگا 3 می تواند سطح تری گلیسرید خون را کاهش دهند.علاوه بر این افرادی که مشکلات پوست مو دارند با توجه به بررسی علت آن گاهی از مکمل تحت نظر پزشک استفاده می کنند. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت سوم) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : حسین ناصحی