شیوه نوین درمانی به کمک بیماران مبتلا اگزما می‌آید

خارش و راش‌های پوستی نمی‌گذارد بیماران مبتلا به اگزمای پوستی زندگی راحت و حتی خواب آرامی داشته باشند اما دستاوردی جدید به کمک آنها خواهد آمد.

شیوه نوین درمانی به کمک بیماران مبتلا اگزما می‌آیدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان به تازگی نوعی درمان جدید برای کاهش عوارض ناشی از اگزما پیدا کرده‌اند که به صورت تزریق نوعی آنتی‌بادی است که پروتئین‌های آلرژی‌زا در بدن را خنثی می‌کند.

گفتنی است، این داروی تزریقی که به پوست تزریق می‌شود می‌تواند سبب کاهش خارش به میزان 50 درصد و بهبود کیفیت زندگی و خواب افراد مبتلا به اگزما شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، خارش پوست در افراد مبتلا به اگزما در اثر وجود سطوح بالایی از پروتئین به نام اینترلوکین رخ می‌دهد و تزریق داروی حاوی آنتی بادی CIM331 می‌تواند آن را مهار کند.

در حال حاضر برای درمان این عارضه از کرم‌های استروئیدی استفاده می‌شود که مصرف آنها به مدت طولانی می‌تواند سبب نازک شدن و یا تغییر رنگ پوست و یا مقاومت به درمان شود. 

کارشناسان دانشگاه هوکایدو در کشور ژاپن این شیوه نوین درمانی را ابداع کرده و آن را بر روی 24 فرد داوطلب با موفقیت آزمایش کرده‌اند. کارشناسان این شیوه درمانی را بسیار موفق‌تر از سایر شیوه‌های درمانی اعلام کرده‌اند که در آنها استفاده از انواع کرم‌ها و یا داروهای خوراکی مورد نیاز است.

منبع :