تمدید مهلت ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقات سامانه‌های هوافضاییِ

مهلت ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقات ملی طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف تا 27 دی ماه امسال تمدید شد.

تمدید مهلت ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقات سامانه‌های هوافضاییِ

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در دو دسته‌ دانشجویی و دانش‌آموزی و 9 گرایش، بهمن‌ماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این مسابقات با تلاش قطب علمی سامانه‌های هوافضایی دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف طی روزهای 15 و 16 بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت کننده در گرایش‌های طراحی و ساخت گلایدر(هواسر)، طراحی و ساخت هاورکرافت (هواناو)، طراحی و ساخت راکت با محموله قابل بازیابی، طراحی و ساخت مکانیزم بازیاب محموله فضایی، طراحی و ساخت سفینه ماه‌نشین، طراحی و ساخت ریزهواناو، طراحی و ساخت ربات مریخ نورد، طراحی و ساخت راکت کبریتی و دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش‌آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش‌آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرایندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کار گروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه و ایجاد فضای رقابتی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان کشور از جمله اهدافی‌ است که در ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دنبال می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه این دوره از مسابقات، در حاشیه ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی نمایشگاه جانبی به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی و علمی دانش‌آموزان مسابقات برگزار می‌شود و به دلیل محدودیت فضا اولویت با مدارسی است که سریعتر ثبت نام کنند.

همچنین به منظور آشنایی قشر بیشتری از دانش‌آموزان با رشته مهندسی هوافضا و فضای دانشگاه صنعتی شریف، امکان بازدید در قالب اردوهای دانش‌آموزی فراهم آمده است.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای مسابقات به آدرس http://www.ceas.sharif.ir/asdc مراجعه کنند.

منبع :