تمدید مهلت ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقات سامانه‌های هوافضاییِ

مهلت ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقات ملی طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف تا 27 دی ماه امسال تمدید شد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در دو دسته‌ دانشجویی و دانش‌آموزی و 9 گرایش، بهمن‌ماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این مسابقات با تلاش قطب علمی سامانه‌های هوافضایی دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف طی روزهای 15 و 16 بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت کننده در گرایش‌های طراحی و ساخت گلایدر(هواسر)، طراحی و ساخت هاورکرافت (هواناو)، طراحی و ساخت راکت با محموله قابل بازیابی، طراحی و ساخت مکانیزم بازیاب محموله فضایی، طراحی و ساخت سفینه ماه‌نشین، طراحی و ساخت ریزهواناو، طراحی و ساخت ربات مریخ نورد، طراحی و ساخت راکت کبریتی و دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش‌آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش‌آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرایندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کار گروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه و ایجاد فضای رقابتی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان کشور از جمله اهدافی‌ است که در ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دنبال می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه این دوره از مسابقات، در حاشیه ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی نمایشگاه جانبی به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی و علمی دانش‌آموزان مسابقات برگزار می‌شود و به دلیل محدودیت فضا اولویت با مدارسی است که سریعتر ثبت نام کنند.

همچنین به منظور آشنایی قشر بیشتری از دانش‌آموزان با رشته مهندسی هوافضا و فضای دانشگاه صنعتی شریف، امکان بازدید در قالب اردوهای دانش‌آموزی فراهم آمده است.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای مسابقات به آدرس http://www.ceas.sharif.ir/asdc مراجعه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب