خیرین سلامت عامل مهم ارتقا سلامت هستند

خیرین سلامت بعنوان بازوی وزارت بهداشت زمینه ساز ارتقا سلامت هستند و در تهران ۱۵۰ خیر سلامت نقش آفرینی می‌کنند.

خیرین سلامت عامل مهم ارتقا سلامت هستند هاشم سلیمی آشتیانی از اعضای جامعه خیران سلامت استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ۱۵۰ یاور در تهران با این تشکل همکاری دارند و به ده‌ها بیمارستان و مرکز درمانی خدمات و کمک رسانی کردند.

 وی با اشاره به بازسازی، تجهیز و راه اندازی پاراکلینیک بیمارستان روانپزشکی رازی با ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان که به بیش از سه هزار بیمار روانی در طول سال خدمات می‌دهد، افزود: ۱۲۰ هزار مترمربع بیمارستان با بخش‌های مختلف و بیمارانی که تفاوت بسیاری با دیگر بیماران دارند، مشکلات و معضلات زیادی دارد که نیازمند کمک خیران سلامت است. 

 وی اظهارداشت: ساختمانی هم اکنون در این مرکز درمانی – آموزشی در حال ساخت است که برای نگهداری و درمان یک صد بیمار زن مزمن روانی پیش بینی شده است که ۶۰ درصد کار ساخت آن انجام شده و برای ۴۰ درصد باقیمانده نیازمند کمک خیرین و افراد نیکوکار است. 

سلیمی آشتیانی افزود: دهقان فداکار در کشور ما بسیار است و به سفارش پیامبرمان، در زمان حیات خودتان بخشی از مالتان را برای خیرات خودتان، به نیازمندان انفاق کنید. 

وی با معرفی موسسه خیریه ثامن الحجج (عج) که در بیمارستان روانپزشکی رازی مستقر است، ادامه داد: تمامی کمک‌های خیرین، از طریق این موسسه و با هماهنگی مدیریت بیمارستان هزینه می‌شود و تمامی مسایل مالی مربوطه دقیقا در این موسسه ثبت و ضبط شده است. 

شایان ذکر است، موسسه ثامن الحجج (عج) با عضویت خیران و افراد نیکوکار در تمام ایام سال به سه هزار بیمار روانی کمک رسانی می‌کند. واحد مشارکت‌های مردمی موسسه با شماره تلفن‌های ۳۳۴۰۵۶۵۶ و ۳۳۴۰۱۲۳۴ پاسخگوی سئوالات افراد نوع دوست و نیکوکار است.

منبع :