آیا دهانتان تلخ می‌شود؟

تغییر در سبک رژیم غذایی، نوشیدنی آب و شستشوی به موقع دهان می‌تواند در بهبود بدبویی دهان مؤثر باشد.

آیا دهانتان تلخ می‌شود؟


 دکتر صفوی متخصص تغذیه در خصوص تلخی دهان در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تلخی دهان در واقع علل مختلفی دارد و بیشتر در شرایطی مثل روزه داری، بارداری و همچنین در افرادی که از داروهای ضدسرطان جهت درمان استفاده می‌کنند ایجاد می‌شود.

این متخصص تغذیه ادامه داد: حرکت اسید از مری به سمت بالا باعث تلخی دهان می‌شود همچنین در صورتی که مقدار اسیدهای آمده بیش از حد معمول باشد منجر به احساس سوزش سر معده می‌شود که ممکن است دلیل عفونت سینوسی و یا واکنش دادن به یک دارو باشد.

وی با اشاره به این که باکتری‌ها هم نقش مؤثری در ایجاد تلخی و بدبویی دهان دارند، تصریح کرد: سفید شدن قسمتی از زبان که به وضوح قابل مشاهده است حاکی از تجمع باکتری‌ها در این ناحیه است. 

صفوی پیرامون راهکارهای برطرف‌سازی تلخی و بدبویی دهان خاطرنشان کرد: غذا خوردن با سرعت کم، کم حجم‌تر کردن وعده‌های غذایی، مسواک زدن به دفعات و همچنین نوشیدنی 2 الی 3 لیوان آب در طول روز کمک شایانی به برطرف‌سازی مشکل بدبویی دهان می‌کند.

وی تأکید کرد: این مشکل به صورت کامل قابل درمان نیست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب