امیدی جدید برای درمان دیابت با هورمون بافت چربی

محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد معتقدند که هدف قرار دادن هورمون بافت چربی می‌تواند به درمانی برای دیابت نوع دو منجر شود.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، محققان به توصیف توسعه پیش‌بالینی درمانی پرداخته‌اند که می‌تواند بطور بالقوه برای درمان دیابت نوع دو، بیماری کبد چرب یا سایر بیماری‌های متابولیکی مورد استفاده قرار گیرد.

آن‌ها یک پادتن تولید کرده‌اند که تنظیم گلوکز را ارتقا بخشیده و چربی کبد را در موش‌های چاق با هدف قرار دادن هورمونی در بافت چربی موسوم به aP2 کاهش می‌دهد.

اهمیت این تحقیق دوگانه است: اول این که اهمیت aP2 را به عنوان یک هورمون حیاتی در متابولیسم غیرعادی گلوکز نشان می‌دهد و دوم این که aP2 می‌تواند بطور موثری برای درمان دیابت و احتمالا سایر بیماری‌های ایمنی متالبویکی مورد هدف قرار بگیرد.

این کار هنوز در مرحله پیش‌بالینی قرار داشته و به ارزیابی‌های بیشتر برای ایمن و موثر بودن پیش از در نظر گرفتن آن برای استفاده بر روی انسان‌ها نیاز دارد.

نتایج این تحقیق در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب