افزایش تراکم استخوان تنها با 12 دقیقه یوگا در روز

بررسی‌های انجام شده بر روی افرادی که یوگا انجام می‌دهند نشان داده است که انجام هر روزه این ورزش باعث افزایش تراکم استخوان می‌شود.

افزایش تراکم استخوان تنها با 12 دقیقه یوگا در روز

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت یاهو، افرادی که در این مطالعات مورد بررسی قرار گرفتند در ابتدای مطالعات 68 سال سن داشتند که 83 درصد آنها پوکی استخوان داشتند یا در معرض پوکی استخوان بودند.

افراد مورد بررسی حرکات خاصی از یوگا را به مدت 12 دقیقه انجام می دادند. میزان تراکم استخوان ستون فقرات و لگن این افراد قبل از شروع مطالعات و بعد از چندین سال اندازه‌گیری شد و افرادی که هر روزه یوگا انجام دادند، تراکم استخوان بیشتری پیدا کردند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: در سفری که به هند داشتم متوجه شدم افرادی که غالبا تغذیه مناسبی هم نداشتند ، ولی یوگا انجام می دادند، دچار شکستگی نمی‌شوند. در صورتی که افراد یوگا انجام بدهند، تراکم استخوان بیشتری پیدا می‌کنند. هر چقدر بیشتر این ورزش انجام شود، استخوان‌ها قدرت بیشتری خواهند داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی