افزایش تراکم استخوان تنها با 12 دقیقه یوگا در روز

بررسی‌های انجام شده بر روی افرادی که یوگا انجام می‌دهند نشان داده است که انجام هر روزه این ورزش باعث افزایش تراکم استخوان می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت یاهو، افرادی که در این مطالعات مورد بررسی قرار گرفتند در ابتدای مطالعات 68 سال سن داشتند که 83 درصد آنها پوکی استخوان داشتند یا در معرض پوکی استخوان بودند.

افراد مورد بررسی حرکات خاصی از یوگا را به مدت 12 دقیقه انجام می دادند. میزان تراکم استخوان ستون فقرات و لگن این افراد قبل از شروع مطالعات و بعد از چندین سال اندازه‌گیری شد و افرادی که هر روزه یوگا انجام دادند، تراکم استخوان بیشتری پیدا کردند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: در سفری که به هند داشتم متوجه شدم افرادی که غالبا تغذیه مناسبی هم نداشتند ، ولی یوگا انجام می دادند، دچار شکستگی نمی‌شوند. در صورتی که افراد یوگا انجام بدهند، تراکم استخوان بیشتری پیدا می‌کنند. هر چقدر بیشتر این ورزش انجام شود، استخوان‌ها قدرت بیشتری خواهند داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب