ارزیابی آزمون 4 دی 94 دوم هنرستان کامپیوتر

به همه­ ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش ­آموز در دروس مختلف است.

ارزیابی آزمون 4 دی 94 دوم هنرستان کامپیوتر

تحلیل آزمون

با عرض سلام و خسته نباشید به همه ­ی داوطلبان عزیز

به همه­ ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش ­آموز در دروس مختلف است.کارنامه ­ی شما بیانگر این است که شما در این مدت چگونه درس خوانده ­اید و در ادامه باید چگونه درس بخوانید. اگر با توجه به تلاش و پشتکاری که داشته­ اید نتایج خوبی به دست آورده ­اید این یعنی روش درس خواندن شما درست است ولی اگر با توجه به تلاش شما نتایج خوبی به دست نمی­ آورید باید روش درس خواندن خود را عوض کنید که برای این­ کار حتما از پشتیبان­ ها و مشاوران تخصصی خود کمک بگیرید. مشاوران راهنمای بسیار خوبی هستند. حتما از تجربیات مشاور استفاده کنید و از آنها در رسیدن به هدف كمك بگیرید.

جدول زیر ارزیابی از سطح سوالات می­باشد، همچنین جایگاه شما را در بین داوطلبان مشخص می­کند یعنی اینکه جزء کدام دسته از دانش­ آموزان هستید، قوی، متوسط و یا ضعیف.(اعداد در جدول زیر به درصد می­باشد.)


ارزیابی آزمون 4 دی 94 دوم هنرستان کامپیوتر


در جدول بالا در سه ستون اول درصد سوال­های سفید، غلط و صحیح در آزمون می­باشد که شما داوطلبان با پاسخگویی به سوالات به این درصدها رسیده­ اید. مثلا در درس مبانی رایانه از 20 سوال به‌طور میانگین به 6درصد سوالات پاسخ صحیح داده ­اید و به مابقی سوالات یا جوابی نداده ­اید و یا غلط جواب داده ­اید. در سه ستون بعدی پیش­ بینی ما می­باشد. یعنی به­ عنوان مثال در این آزمون داوطلبان باید به طور میانگین در درس سیستم‌عامل1 به 40درصد سوالات جواب درست می­دادند ولی در اجرا 22درصد پاسخ صحیح داده­ اند که این یعنی داوطلبان در این درس کم‌کاری کرده‌اند و باید سعی کنند تا در آزمون بعدی جبران کنند. ستون آخر مربوط به داوطلبان قوی می­باشد یعنی درصد دروس داوطلب قوی باید به عددی که در این ستون نوشته شده نزدیک باشد. در غیر این صورت تلاششان برای این درس کافی نبوده و باید روش دیگری را برای مطالعه و یا تست زنی انتخاب کنند.

نکته ­ی بسیار مهم:

با توجه به جدول بالا داوطلبانی که درصد دروس آن­ها از درصد دروس داوطلبان سختکوش 10 درصد کمتر باشد،داوطلب با وضعیت درسی خوب شناخته می­شوند.

اگر 15 تا 25 درصد کمتر باشد متوسط اگر 30 تا 35 درصد کمتر باشد ضعیف و اگر بیش از 40 درصد کمتر باشد خیلی ضعیف شناخته می­شوند.


                                                                                                                                                                                                                        حدیثه شعبان

                                                                                                                                                                                                             مسئول دفترچه کامپیوتر - دوم هنرستان

حدیثه شعبان نورح