علت شیوع درد زانو در نوجوانان و جوانان

شیوع زانودرد در نوجوانان ایرانی به سبک زندگی آنها مربوط می‌شود.

علت شیوع درد زانو در نوجوانان و جوانان


دکتر سهراب کیهانی فوق تخصص جراحی زانو و ارتوپد در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص علت عمده شیوع زانو درد در نوجوانان و جوانان ایرانی بیان کرد:  رژیم غذایی نامناسب، مصرف غذاهای چرب،‌ تحرک بدنی کم   و سبک زندگی نادرست از علل اصلی درد زانو است.

این فوق تخصص جراحی زانو درباره درمان و راه حل این مشکل در نوجوانان و جوانان ایرانی اظهار کرد: باید برنامه‌ی غذایی مناسبتر باشد.

کیهانی با بیان این که مردم‌ کم تحرک‌اند و ورزش نمی‌کنند، تصریح کرد: 40 تا 50 درصد ایرانی‌ها افراد چاق هستند که این اشخاص در ابتدا با ناراحتی زانو و مشکلات آن و سپس بیماری‌های قلبی و ریوی مواجه خواهند شد.

وی با بیان این که کمبود ویتامین D در کشور در تمامی سنین بسیار شایع شده، تصریح کرد: رژیم غذایی افراد و به خصوص بچه‌ها نامناسب است و لبنیات کمتر مصرف می‌کنند و بیشتر به سمت فست فود گرایش پیدا کرده‌اند این امر موجب کمبود ویتامین D  در بدن و در نهایت باعث تغییر شکل‌ زانوها می‌شود.

این فوق تخصص جراحی زانو با تأکید بر انجام ورزش در بچه‌ها و نوجوانان کشور افزود: کودکان و نوجوانان نزدیک سن بلوغ ورزش نمی‌کنند و باید براساس علاقه خود ورزشی را انتخاب و در آن فعالیت داشته باشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب