تحلیل آزمون 4 دی دوم حسابداری

به همه داوطلبان توصیه میکنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش آموز در دروس مختلف است.

تحلیل آزمون 4 دی دوم حسابداری

تحلیل آزمون 4 دی دوم حسابداری

با عرض سلام و خسته نباشید به همه­ داوطلبان عزیز

 به همه­ داوطلبان توصیه میکنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش­آموز در دروس مختلف است.کارنامه­ شما بیانگر این است که شما در این مدت چگونه درس خوانده­اید و در ادامه باید چگونه درس بخوانید.اگر با توجه به تلاش و پشتکاری که داشته­اید نتایج خوبی به دست آورده­اید این یعنی روش درس خواندن شما درست است ولی اگر با توجه به تلاش شما نتایج خوبی به دست نمی­آورید باید روش درس خواندن خود را عوض کنید که برای این­کار حتما از پشتیبان­ها و مشاوران تخصصی خود کمک بگیرید. مشاوران راهنمای بسیار خوبی هستند. حتما از تجربیات مشاور استفاده کنید و از آنها در رسیدن به هدف کمک بگیرید.

جدول زیر ارزیابی از سطح سؤالات می­باشد، همچنین جایگاه شما را در بین داوطلبان مشخص می­کند یعنی اینکه جزء کدام دسته از دانش­آموزان هستید، قوی، متوسط و یا ضعیف. (اعداد در جدول زیر به درصد می­باشد.)

تحلیل آزمون 4 دی دوم حسابداری

در جدول بالا در سه ستون اول درصد سؤال­های سفید، غلط و صحیح در آزمون می­باشد که شما داوطلبان با پاسخگویی به سؤالات به این درصدها رسیده­اید مثلا در درس اصول حسابداری 1 از 15 سؤال به‌طور میانگین به 35 درصد سؤالات پاسخ صحیح داده­اید و به مابقی سؤالات یا جوابی نداده­اید و یا غلط جواب دادهاید. در سه ستون بعدی پیش­بینی ما می­باشد یعنی به ­عنوان مثال در این آزمون داوطلبان باید به طور میانگین در درس مفاهیم و روشهای آماری 1 به 33 درصد سؤالات جواب درست می­دادند ولی در اجرا 11 درصد پاسخ صحیح داده­اند که این یعنی داوطلبان در این درس کم‌کاری کرده‌اند و باید سعی کنند تا در آزمون بعدی جبران کنند. ستون آخر مربوط به داوطلبان قوی می­باشد یعنی درصد دروس داوطلب قوی باید به عددی که در این ستون نوشته شده نزدیک باشد.

نکته­ بسیار مهم:

 با توجه به جدول بالا داوطلبانی که درصد دروس آن­ها از درصد دروس داوطلبان سختکوش 10درصد کمتر باشد، داوطلب با وضعیت درسی خوب شناخته میشود. اگر 15 تا 25 درصد کمتر باشد، وضعیت درسی متوسط، اگر 30 تا 35درصد کمتر باشد ضعیف و اگر بیش از 40 درصد کمتر باشد خیلی ضعیف شناخته می­شود.


آدنا اراکلیان

مسئول دفترچه دوم حسابداری