کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 6 دی 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 6 دی 94

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


برای من که سال هشتم هستم آیا به‌کارگیری تکنیک زمان‌های نقصانی لازم است؟

پاسخ 1- این پرسش نشانه‌ی پیشرو بودن توست و آفرین بر تو که به دنبال یافتن راهی برای سؤالت هستی. در اجرای آموزه‌های کانون تفاوتی میان پایه‌های تحصیلی مختلف وجود ندارد. شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای در سال‌های پایه نظیر هشتم، علاوه بر ایجاد بستر برنامه‌ای مناسب برای کارآمدترین نوع یادگیری، نوعی تمرین برای موفقیت در سال‌های آتی است. ضربدر و منها، زمان‌های نقصانی و استراتژی بازگشت، سه تکنیک به‌هم‌پیوسته‌ی بسیار مهم هستند. در مراحل اجرا باید به پیوستگی آن‌ها و هم‌چنین مطابقت آن‌ها با زمان پیشنهادی برای سؤالات گروه خودتان توجه داشته باشید. برای درس‌های سال هشتم هم می‌توانید سؤالات دشوار و وقت‌گیر را با علامت ویژه (×) جدا کرده و بعد در زمان نقصانیِ تعیین‌شده، با استراتژی بازگشت به سؤالات زمان‌بر بپردازید. موفقیت چیزی جز اجرای فردیِ دقیق آموزه‌های اصلی نیست. پیشنهاد می‌کنم برای اجرای دست این تکنیک‌ها حتماً از پشتیبانت کمک بگیر.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 2- قبل از هر چیز می‌دانم که آزمون یعنی حل سؤال در زمان مشخص. پس وقتی شرط زمان مطرح است نیاز داریم از تکنیک‌هایی استفاده کنیم که زمان را به کمک آن‌ها ذخیره کنیم. استفاده از تکنیک زمان‌های نقصانی برای این منظور کاملاً منتطقی است به شرط آن‌که به همراه آن تکنیک ضربدر و منها را نیز به کار ببرید. این دو تکنیک بسیار کارآمد هستند.

مجید شفیعی

پاسخ 3- تنظیم زمان و مدیریت آن در جلسه‌ی آزمون برای دانش‌آموزان در هر مقطعی مهم است. وقتی دو هفته تلاش می‌کنید و درس می‌خوانید، انتظار دارید از آموخته‌های‌تان به‌خوبی در جلسه‌ی آزمون استفاده کنید؛ ولی اگر نتوانید زمان را مدیریت کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ از این‌که نتیجه‌ی دلخواهتان را نگرفته‌اید، ناراحت می‌شوید؛ بنابراین لازم است در هر آزمون تکنیک زمان‌های نقصانی را اجرا کنید و کمی از زمان مقرر هر درس را ذخیره کنید و در پایان آزمون این زمان‌ها را کنار هم بگذارید و به سؤالات وقت‌گیر جواب بدهید. تکنیک مدیریت زمان مثل ماهی است، هر وقت از آب بگیرید، تازه است.

سارا شفافی

پاسخ 4- تکنیک‌های مدیریت زمان باعث تفکیک ذهنی و عملکرد بهتر در آزمون می‌شوند. یقیناً با استفاده از این روش شما آزمونی منظم‌تر و ذهنی شفاف‌تر خواهید داشت و می‌توانید سؤالات را بهتر مدیریت کنید.

سیدبهادر جبلی