تماس اشتباهی فضانورد ایستگاه فضایی با زمین

تیم پیکه، فضانورد انگلیس حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در تجربه‌ای عجیب و جالب، اشتباهی با یکی از افراد روی زمین از فضا تماس تلفنی برقرار کرد.

تماس اشتباهی فضانورد ایستگاه فضایی با زمین

به گزارش سرویس علمی ایسنا، فضانوردان پیش از سفر به فضا باید چندین سال تمرینات سخت را در همه زمینه‌ها از مکانیک مداری و تجربیات علمی گرفته تا روش‌های پزشکی و عملکرد ایستگاه فضایی، پشت سر بگذارند؛ اما بنظر می‌رسد که تیم پیکه حداقل در نحوه شماره‌گیری تلفن تمرینات لازم را نداشته است.

وی در تماسی که قرار بود با خانواده‌اش صحبت کند، بطور اشتباه به تلفن فرد دیگری زنگ زده و گفته بود: الو آنجا زمین است؟

این فضانورد زمانی که متوجه اشتباه خود شد، در پیامی بر روی توئیترش نوشت: من از خانمی که اشتباهی با وی تماس گرفتم عذر میخواهم. این یک مزاحمت تلفنی نبوده و تنها شماره اشتباه گرفته شده بود.

البته تماس‌ها تنها از ایستگاه با زمین نبوده و گاهی از زمین نیز با فضانوردان تماس گرفته می‌شود.

پیکه نزدیک به دو هفته پیش به عنوان اولین فضانورد انگلیسی به ایستگاه فضایی وارد شده و قرار است شش ماه در آنجا به زندگی و انجام آزمایشات علمی بپردازد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال حاضر محل اقامت شش فضانورد شامل فرمانده اسکات کلی (آمریکا)، سرگئی وولکوف (اوکراین)، میخائیل کورنینکو (روسیه)، تیموتی کوپرا (آمریکا)، یوری مالنچنکو (اوکراین) و تیم پیکه (انگلیس) است.

پیکه همچنین قرار است سال آینده همزمان با برنامه دوی ماراتن لندن در فضا بدود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب