اولین همایش آموزش ابتدایی آغاز به کار کرد

نخستین گردهمایی ملی آموزش ابتدایی و تجلیل از شخصیت علمی غلامحسین شکوهی پدر تعلیم و تربیت نوین ایران روز شنبه با حضور حدود 600نفر از سراسر کشور در تالار اجلاس نماز دانشگاه پیام نور بیرجند آغاز شد.

اولین همایش آموزش ابتدایی آغاز به کار کرد

نخستین گردهمایی ملی آموزش ابتدایی و تجلیل از شخصیت علمی غلامحسین شکوهی پدر تعلیم و تربیت نوین ایران روز شنبه با حضور حدود 600نفر از سراسر کشور در تالار اجلاس نماز دانشگاه پیام نور بیرجند آغاز شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در مراسم آغازین این همایش دو روزه که در آن «محمد دیمهور» معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش شرکت دارد، گفت: دوره ابتدایی مهمترین زمان تحصیلی است که شخصیت دانش آموزان در آن شکل می گیرد، حساس ترین مقطع تحصیلی است.

عباس لامعی یکی از رویکردهای گردهمایی را بزرگداشت از دکتر شکوهی نخستین وزیر آموزش و پرورش ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ذکر کرد.

وی اظهار امیدواری کرد، یافته های این همایش در نظام تعلیم و تربیت کاربردی شود و دانش آموزان از نتایج آن بهره مند شوند.

وی گردهمایی یاد شده را در نوع خود بی سابقه عنوان کرد، از ارسال یکهزار و 735 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد.

وی با بیان اینکه 100 مقاله در این همایش ارائه می شود، افزود: 269 پوستر نیز به دبیرخانه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه مقاله های همایش در دو جلد کتاب چاپ و منتشر می شود ، تاکید کرد: یک جلد کتاب در همایش توزیع می شود و جلد دیگر آن یک هفته بعد از برگزاری همایش برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

وی آموزش ابتدایی و آثار و اندیشه های شکوهی، تحول آموزش ابتدایی و اسناد بالا دستی، مطالعه برنامه های درسی دوره ابتدایی، مطالعه روان شناختی در دوره ابتدایی، آموزش ابتدایی ار جمله محورهای گردهمایی ذکر کرد.

وی ساختار مدیریت آموزشی و آموزشگاهی، چشم انداز توسعه آموزش پیش دبستانی و دبستانی و موضوع مرتبط با آموزش پیش دبستانی و دبستانی را از دیگر محورهای همایش ذکر کرد.

غلامحسین شکوهی در سال 1305 در شهر تاریخی خوسف که در 36 کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد، به دنیا آمد و سال 1311به مدرسه رفت و در سال 1323 با رتبه ممتاز از دانشسرای مقدماتی دانش آموخته شد و به خوسف بازگشت. 

وی در سال 1327 دیپلم ادبی را اخذ کرد و بعد از گذراندن دوره سربازی در سال 1322 وارد دانشسرای عالی در تهران شد و در سال 1335 در رشته ادبیات فارسی با رتبه اول دانش آموخته شد و با سهمیه تحصیلی عازم سوئیس شد.

در سال 1340 بود که شکوهی در رشته علوم تربیتی مقطع دکتری از دانشگاه ژنو سوئیس دانش آموخته شد.

رونمایی از سند هویتی شکوهی، بازدید از منزل وی، برگزاری شب شعر، در شهر خوسف از دیگر برنامه های این همایش دو روزه است.

منبع :

مهلا کاشانی
خرید کتاب