برگزاری مسابقه ای‌سی‌ام غرب آسیا به میزبانی دانشگاه شریف

هفدهمین مسابقه منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف‎ در دانشکده مهندسی کامپیوتر این دانشگاه برگزار شد.

برگزاری مسابقه ای‌سی‌ام غرب آسیا به میزبانی دانشگاه شریف

هفدهمین مسابقه‌ منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف‎ در دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش دبیر اجرایی مسابقات در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این دوره 78 تیم 3 نفره از 46 دانشگاه کشور شرکت کردند.

حمید ضرابی زاده افزود: در این مسابقات 10 سوال به شرکت کنندگان داده می شود که باید طی پنج ساعت به آن ها پاسخ دهند و سوالات بر پایه برنامه نویسی در زمینه های ریاضیات، مهندسی و با کاربردهای صنعتی طراحی شده است.

وی گفت: به جز اعضای سه نفره تیم ها، شخص دیگری نمی تواند به تیم کمک کند و در طول مسابقه نیز هیچ دسترسی به اینترنت وجود ندارد.

در پایان این مسابقه 15 تیم برتر معرفی می شوند و دو تیم اول به چهلمین مسابقه جهانی برنامه نویسی ای‌سی‌ام که اردیبهشت‌ سال آینده در تایلند برگزار می‌شود راه خواهند یافت.

طراحی سوالات مسابقه اس‌سی‌ام غرب آسیا، متناسب با آزمون‌های جهانی


رئیس کمیته علمی مسابقات برنامه نویسی اس سی ام غرب آسیا گفت: سوالاتی که ما در این دوره از مسابقات طراحی کردیم متناسب با آزمون های جهانی است چراکه تیم های شرکت کننده معمولا در مسابقات جهانی هم حضور دارند.

محمد علی آبام افزود: کمیته علمی هفدهمین دوره مسابقات برنامه نویس ای سی ام دارای 14 عضو متشکل از اساتید دانشگاهی و برگزیدگان المپیاد های مختلف است.

وی گفت: طراحی سوالات یک ماه زمان برده است و 10 سوال در سطوح ساده، متوسط و سخت را برای این دوره در نظر گرفتیم.

منبع :

مهلا کاشانی