نوروز 96

نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران + تصاویر

گزارش "اولین گردهمایی دانشجویان بنیاد دانشگاه تهران"، 5 دی‌ماه 1394 را در زیر بخوانید..."اولین گردهمایی دانشجویان بنیاد دانشگاه تهران"، 5 دی‌ماه 1394 با حضور اعضای هیات مدیره‌ و هیات امنای بنیاد دانشگاه تهران و واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، کاظم قلم‌چی و خیرین مدرسه‌ساز کشور و اساتید دانشگاه و چهره‌های ماندگار و دانشجویان این بنیاد و همکاران بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد. گزارش تصویری از این گردهمایی در زیر ارائه شده است:

به موجب این طرح که می‌توان از آن به"بورسیه‌ی دانشجویان برتر دانشگاه تهران" یاد کرد، بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی از 500 دانشجو به میزان 5 میلیارد تومان طی 5 سال (هر سال یک میلیارد تومان) حمایت مالی می‌کند. این دانشجویان همگی از برترهای دانشگاهی و با معدل بالای 17 هستند و در این طرح مشکل مالی لحاظ نشده است.

به گفته‌ی مجری این مراسم که خود از دانشجویان این دانشگاه است وقتی قرار بر این حمایت شد این امید را در دل دانشجویان زنده کرد که آن‌ها هم بخواهند به دانشجویانی که در آینده جا پای جوانی آن‌ها می گذراند بگذراند و از آن‌ها حمایت کنند.

نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران + تصاویر

عکس دسته‌جمعی دانشجویان برتر دانشگاه‌های تهران- نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران

نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران + تصاویر

نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران + تصاویر

نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران + تصاویر

دکتر محمود کمره ای، رئیس هیات مدیره ی بنیاد دانشگاه تهران- نخستین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد دانشگاه تهران 

سخنرانی دکتر محمود کمره ای، رئیس هیات مدیره ی بنیاد دانشگاه تهران:

ابتدا تاریخچه‌ای از نحوه‌ی شکل گیری این بنیاد مطرح می‌کنم: طبق مصوبه‌ای که از طرف دولت مبنی بر این که دانشگاه ها می توانند ارگان های مردم نهاد تشکیل دهند و مصوبه ای که از وزارت علوم در این زمینه مطرح شد جلسه‌ی هیات موسسان را تشکیل دادیم و 30 اردیبهشت 93 جلسه ای در این خصوص و اولین جلسه‌ی مجمع تشکیل شد و 11 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علل بدل هیات امنا تعیین شدند و به تصویب اساس نامه و تعیین اهداف پرداختند و نهایتا 5 عضو هیات مدیره انتخاب شد و هیات مدیره در 20 آذز 93 اولین جلسه را تشکیل داد. هیات مدیره مجری مصوبات هیات امناست. هر چند ممکن است این مبالغ در خود دانشجویان نباشد، در ابتدا تلاش بر بورسیه‌ی 5000 نفر بود و انتخاب به این صورت بود که 10 درصد دانشجویان بورسیه شوند ولی در نهایت تصمیم بر بورسیه‌ی 500 نفر شد و تفاهم نامه ای با بنیاد علمی آموزشی قلم چی در این زمینه به انعقاد رسید. نکته ی دوم نحوه ی انتخاب بود، در بورس کردن طبق نیت واقف که منابع را تامین می کند پیش رفتیم. نیت بر این بود که 500 نفر اول دانشجوی زبده‌ی کارشناسی با شرط معدل 17 انتخاب شوند. لذا با یک فراخوان و ارزیابی، 984 نفر واجد شرایط معرفی شدند و از این بین برای 500 دانشجو توسط بنیاد قلم‌چی حمایت مالی صورت گرفت و هم‌چنین این بنیاد متقبل شد که به باقی افراد یعنی 484 نفر کتاب دانشگاهی طبق سفارش خودشان اهدا کند. خوشبختانه با کمک یکی دیگر از خیرین تعداد بورسیه‌شوندگان به 700 نفر رسید.

با نقل قول از استاد مصلی نژاد از خیرین گرانقدر، بیان می‌کنم که تعریف جدیدی باید برای سرمایه تعریف شود و نباید از اهمیت سرمایه‌‌های انسانی غافل شد.

 بنیاد دانشگاه تهران تاسیس

مثلثات از رياضي دوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس اختصاصی دوم دبیرستان)
دبیر : محمد صادق روحانی