نانو کپسولی از آنتی اکسیدان طبیعی موجود در برگ درخت زیتون

پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، آنتی اکسیدان طبیعی را جایگزین آنتی اکسیدان‌های مضر در روغن‌های خوراکی کردند.

نانو کپسولی از آنتی اکسیدان طبیعی موجود در برگ درخت زیتونمهدی جعفری دانشیار دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در گفتگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: برگ درخت زیتون منبع غنی از یکی از مهمترین آنتی اکسیدان های طبیعی است.  این آنتی اکسیدان‌ که فنولی نامیده می‌شود در مقابل نور و اکسیژن حساس است و خواص خود را از دست می‌دهد. 

وی ادامه داد: این آنتی اکسیدان طبیعی به کمک روش نانو ریز پوشانی خواص خود را حفظ می‌کند و موجب افزایش ماندگاری مواد غذایی و بالا رفتن راندمان تولید می‌شود. 

جعفری در خصوص طرح خود اینگونه توضیح می‌دهد: در این طرح آنتی اکسیدان طبیعی فنولی را از برگ درخت زیتون استخراج کردیم و فرآیند نانو  ریز پوشانی را انجام دادیم. نانو کپسول‌هایی تولید کردیم که پس از آزمایش کیفیت آن‌ها، این کپسول ها را به روغن خوراکی اضافه کردیم، سپس ویژگی آن را مورد بررسی قرار دادیم.

وی در پایان افزود: از این نانو  کپسول‌ها می‌توان در تولید محصولات غذایی کم کالری و کم چرب و بهبود ویژگی‌های حسی غذاها استفاده کرد. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب