داروی کورتون با سلامتی ما چه می‌کند؟

متأسفانه داروی کورتون به دلیل اثر سریعی که در از بین بردن تنها علائم ظاهری بیماری دارد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.حمید عمادی، متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به نسخه‌ای که اکثر اطباء برای افراد مبتلا  به بیماری‌هایی از قبیل سرماخوردگی می‌پیچند، گفت: اکثر پزشکان برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی داروهایی از قبیل کورتون را تجویز می‌کنند.

وی در ادامه افزود: این قبیل داروها به دلیل این که سریع اثر کرده و علائم ظاهری بیماری را بهبود می‌بخشند طرفداران زیادی دارد.

دکتر عمادی در تشریح عوارضی که مصرف این داروها به همراه دارد، گفت: این دارو به ظاهر بیماری را از بین می‌برد اما در واقع سیر بهبود واقعی بیماری را طولانی کرده و در برخی موارد باعث بروز و تشدید عفونت‌هایی در بدن می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به هنگام ابتلا به چنین بیماری‌هایی استفاده از داروها و روش‌هایی که به طور واقعی بیماری را از بین می‌برند همچون استراحت، تغذیه مناسب، رعایت موارد بهداشتی و پوشاندن بدن به اندازه کافی در مقابل سرما توصیه می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب