معرفی سایت‌های صنعتی

این سایت مخبر قیمت نفت در دنیا می‌باشد

معرفی سایت‌های صنعتی

www.offshore-technology.com

مجله OFFSHOR  يکي از معتبرترين مجله ھايي است که در دنیا  در زمینه صنايع نفت و گاز منتشر مي شود . در سايت اين مجله مي توان به بخش ھايي مثل پروژه ھاي صنعتي، تولیدات، اخبار دنیاي صنعت، يک منبع اطلاعاتي قدرتمند، امکانات جستجو  LINK به سايت ھاي صنايع و چکیده اي از  مطالب نشريات چاپ شده دسترسي پیدا کرد.

 

www.oilnergy.com

اين سايت مخبر قیمت نفت در دنیا مي باشد . مي توان روزانه قیمت نفت را در اين سايت به صورت  عدد، چارت و گراف مشاھده کرد . ھم چنین در اين سايت LINK ھايي به شرکت ھاي نفتي معتبر  دنیا قرار داده شده است . اين سايت آمريکايي تمامي اين اخبار و اطلاعات روزانه قیمت نفت را به صورت رايگان عرضه مي کند.

 

www.intercatinc.com

شرکت INTERCAT تولیدکننده ابزارآلات پالايشگاھي و ملزومات صنايع نفت وگاز است و در اين  سايت به معرفي کارخانه خود و ھم چنین محصولات تولیدي اين شرکت پرداخته است . در سايت اين شرکت مي توان به اطلاعات و اخبار جديد شرکت، پروژه ھاي انجام گرفته، تکنولوژي ھاي به کار  گرفته شده در اين شرکت و ماھنامه اي در زمینه کاھش ھزينه ھاي تولید دست يافت.

 

 www.nioc.ir

شرکت ملي نفت ايران سايت اطلاع رساني خود را به نام nioc ايجادکرده است. در اين سايت مي توان اخبار، اطلاعات، ھمايش ھا، تازه ھاي صنعت نفت کشور، میزان فروش نفت و گاز کشور و بسیاري اطلاعات مفید و جالب به دست آورد . ھم چنین انتشارات سازمان، کتابخانه، اخبار و DOWNLOAD در اين سايت جاي داده شده است.

 

www.tlv.com/en/index.html

در اين سايت محصولاتي ارائه مي شوند که در اتوماسیون صنعتي کاربرد دار ند . دامنه وسیعي از صنايع عظیمي چون صنعت نفت و گاز، ذوب آھن و ساير صنايع تولیدي براي کنترل خطوط تولید و انتقال مواد و کلاً پروسه کاري خود از سیستم ھاي اتوماسیون بھره مي برند . اين شرکت با تولید انواع سنسور براي سیستم ھا اتوماسیون صنعتي و ابزار دقیق  به عنوان يکي از شرکت ھاي معتبر در ا ين زمینه محسوب مي شود در سايت اين شرکت تولیدات، نحوه برقراري ارتباط با سايت DOWNLOAD نرم افزار ھا و نقشه قطعات، پیشروي کاربر قرار دارد.

 

www.oilandgasinternational.com

 این يک سايت اطلاع رساني در مورد صنايع نفت و گاز مي باشد . در اين سايت اخبار و اطلاعات درمورد شرکت ھاي تولیدکننده، محصولات، قیمت ھاي جھاني، صنايع جانبي، تکنولوژي ھاي  جديد و بسیاري اخبار و منابع خبري ديگر درباره صنايع نفت و گاز موجود است

 

www.iranpolymerinst itute.org

در اين سايت با پژوھشگاه پلیمر و پتروشیمي ايران آشنا مي شويم . امکانات موجود در سايت به شرح زير است : موتور جستجو در مطالب سايت، کتابخانه، جستجو در مقالات، نشريه علوم پلیمر، گروه ھاي پژوھشي، اخبار پژوھشگاه، اخبار جامعه پلیمر کشور و پست الکترونیکي

 

www.freepatentsonline.com

یکی از سایت های بسیار خوب و رایگان برای مشاهده و دانلود پتنت می باشد. قابلیت جستجوی آسان، و هم چنین قابلیت دانلود عکس های مربوط به پتنت ها از ویژگی های این سایت هستند. در قسمت جستجو عنوان یا عبارت مورد نظر را وارد کرده که بعد از زدن گزینه جستجو ، عنوان پتنت ها همراه با شماره سند به نمایش در می آید. بعد از انتخاب پتنت جزییات آن نشان داده می شود. استفاده از این سایت برای دریافت پتنت با توجه به ویژگی های این سایت پیشنهاد می شود.

 

www.uspto.gov

از سایت های رایگان دریافت پتنت می باشد که متعلق به ایالات متحده امریکا می باشد. برای جستجوی پتنت ابتدا از سمت چپ گزینه patent  را انتخاب کرده سپس  روی گزینه patent search  کلیک می کنیم. بعد از آن گزینه quick search  را انتخاب و عنوان پتنت را در قسمت مربوطه وارد می کنیم . برای مشاهده عکس ها لازم است نرم افزار مربوطه در سیستم نصب شود. استفاده ازاین سایت به دانشجویان توصیه می شود.

 

 www.googlepatent.com

یکی دیگر از سایت های که می توان پتنت را به صورت رایگان مشاهده و دانلود کرد این سایت می باشد. از ویژگی های این سایت به قدرت جستجوی بالای آن می توان اشاره کرد. برای مشاهده پتنت  عبارت یا عنوان مورد نظر را در قسمت مربوط به جستجو وارد می کنیم و سپس پتنت های مورد نظر را انتخاب می کنیم.

 

www.jppatenet.org

این سایت متعلق به کشور ژاپن می باشد