دانش‌آموزان 15 استان از آموزش حقوق بهره‌مند می‌شوند

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور بانوان آموزش و پرورش از آموزش حقوق به دانش‌آموزان دوره متوسطه در 15 استان کشور خبر داد.

دانش‌آموزان 15 استان از آموزش حقوق بهره‌مند می‌شوند

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور بانوان آموزش و پرورش از آموزش حقوق به دانش‌آموزان دوره متوسطه در 15 استان کشور خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، مهناز احمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: علاوه بر آموزش حقوق ، آموزش های غیررسمی و طرح آموزش مهارتهای ارتباطی نیز برای دانش آموزان، معلمین و اولیاء در مدارس کشور در نظر گرفته شده است. 
مدیرکل دفتر امور بانوان وزریر آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه بانوان در حوزه مدیریت استان گفت: موفقیت بانوان در ورود به عرصه های علمی کشور به عنوان یک برند در دنیا مطرح می شود در حالی که سهم اشتغال آنها در کشور حدود 13 درصد است . 
وی یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها را حضور بانوان در مدیریت کلان کشورها بیان کرد و افزود: مشارکت زنان در تصمیم گیری ها باعث می شود نیازها و امور آنها به طور طبیعی محقق شود.
احمدی اضافه کرد: تجربه نشان داده بانوانی که مدیریتی را بر عهده داشته اند، نگاهشان عمیق تر و دقیق تر است و یکی از فعالیت های بانوان حضور در عرصه های مختلف تصمیم گیری و حضور زنان در شوراهای سیاست گذاری ادارات ضروری است. 
مشاور وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به جایگاه نخست دانش آموزان و فرهنگیان یزدی در بسیاری از شاخص ها در کشور تصریح کرد: فرهنگیان باید در جهت ارتقای آگاهی مردم و زدودن جهل و نادانی تلاش کرده تا مسیر دانش آموزان به مسیر درست و روشنی هدایت شود. 
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست نقش بانوان را در مدیریت خانواده و اجتماع بی بدیل و ارزشمند دانست و افزود: بانوان استان یزد به غیر از مباحث علمی و پرورشی در امر خیر مدرسه سازی نیز نقشی پررنگ و مثال زدنی دارند. 
احمد شیرزاد، اثر و نقش بانوان در فضای آموزش و پرورش را ستود و از تعهد و دقت نظر و تلاش آنان برای رشد و بالندگی نظام تعلیم و تربیت قدردانی کرد. 
در این نشست هریک از اعضا نیز به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند. 

منبع :

مهلا کاشانی